Mistrovstí republiky na klasické trati

Kopce, kopce a kopce i tak by se dalo shrnout letošní MČR na klasice. Závod se konal ve skiareálu Kladky v okrese Prostějov a na jeho uspořádání se podílely oddíly SK Prostějov a KOB Konice.

Běželo se v náročných kopcovatých terénech a v lese nechyběly potoky, nějaké ty bažinky, kameny a velká údolí.

Mistrovstí republiky se od ostatních závodů liší tím, že se skládá ze dvou částí. V sobotu se běží kvalifikace- semifinále. Závodníci jsou rozlosováni do rozběhů a ti nejlepší z každého rozběhu pak postupují do nedělního finále.

Ze Studence se nás do bojů o pěkná umístění vydalo 8. V sobotu byly tratě o něco kratší než v neděli, ale i tak jsme si všichni v lese dost pobyli. Jednoznačně nejlépe se v sobotu dařilo Terce Chrástové, která svůj rozběh vyhrála, skvělý výkon kterým si zajistili postup do finále A předvedli také Luky Link a Janča Kejmarová. Do finále B postoupila Majda Hrnčířová, Elišce Hamáčkové postup do finále B utekl o pouhých 9 vteřin. Po závodě jsme si zajeli na dobrou véču a přespali jsme v chatkách v obci Suchý.

Nedělní závod byl opět plný kopců, zajímavých voleb postupů, ale byl provázen i teplým počasím. Nejdříve se na start postavili závodníci Mistrovstí Slovenska, veteránské kategorie a závodníci, kteří nepostoupili do finále A. Studenecké veterány zastupovala Eva Linková, která skončila 7. ve finále B. V dorostencích Eliška skončila 2. ve finále C, Vítek 8. a Aleš 7., Majda ve finále B 12.

Na tři naše nejlepší ve finále A čekaly ty nejnáročnější tratě. Ostatní v centru závodu napjatě sledovali jak se závodníkům na trati daří. Vzhledem k tomu, že ti nejlepší většinou startují až na konec, tak až do konce nebylo vše rozhodnuto. Terka Chrástová skončila v D16 sedmá. Luky Link v H16 osmý a Janča Kejmarová v D18 sedmnáctá. V cíli měli závodníci možnost si vyzvednout velkou mapu závodního prostoru a odvézt si tak domů vzpomínku na vrchol letošní domácí sezóny.