Vítejte!

Vítejte!

10.2.2009
Máme zde poslední dodatky k závodu:

A) Ubytovaní v bytě v sokolovně nevrátili klíče, prosíme o jejich zaslání na adresu SK Studenec.
B) Ztráty a nálezy: zelené termotriko.
C) Ubytovaní v první třídě mají od třídní učitelky pětku za chybné vyplnění početní příkladů na fóliích prvňáčkům.

9.2.2009
Výsledky nedělního závodu najdete na odkazech níže:
- výsledky
- výsledky s mezičasy

8.2.2009
Vzhledem k počasí, které panovalo během brzkých ranních hodin (mrholení, déšť), se pořadatelé rozhodli, že 2. závod Českého poháru LOB zruší a závod se pojede jako veřejný (tj. nezapočítávaný do žebříčku). Asi 5 procent stop už bylo v tu dobu téměř bez sněhu a po projetí prvních závodníků by pravděpodobně zmizel úplně, takže podmínky by nebyly pro všechny stejné.

Toto řešení se nakonec ukázalo jako ne zcela štastné, neboť během dopoledne začalo mrznout, takže sníh opět ztuhl a oproti sobotě se tak stopy zrychlily. Drtivá většina skalních závodníků, která nastoupila do veřejného závodu tak v cíli hodnotila závod po lyžařské stránce jako lepší než sobotní. Před polednem začalo i sněžit a zima se tak po 48 hodinách znovu vrátila, jak je vidět z fotografií pořízených dnes (tj. v neděli) zhruba od 10:30 do 12:00.

Děkujeme všem závodníkům za účast, sponzorům a partnerům závodu (ZŠ Studenec a Sokol Studenec) a všem pomocníkům, kteří pomohli uspořádat závody i přes tyto nepříznivé podmínky.

K dispizici jsou:
- trať D21E (sobota)
- trať H21E (sobota)
- trať D21E (neděle)
- trať H21E (neděle - 1.kolo)
- trať H21E (neděle - 2.kolo)
- fotografie neděle (10:30 - 12:00)

7.2.2009
Obleva dorazila v plné síle. Dnešní závod na krátké trati proběhl v původním rozsahu, bohužel zítřejší klasická trať se nedá absolvovat tak, jak byla naplánována. Proto je připravena náhradní varianta tratí.

Neděle 8.2.2009 / náhradní varianta
- pokyny pro závodníky (jsou jiné !!!)
- parametry tratí (jsou jiné !!!)
- startovka kategorie (je stejná !!!)
- startovka oddíly (je stejná !!!)

Výsledky sobotního závodu najdete na odkazech níže:
- výsledky
- výsledky s mezičasy

6.2.2009
Jsou 4 hodiny ráno a máme hotovo:

- pokyny pro závodníky

Sobota 7.2.2009 / krátká trať
- parametry tratí
- startovka kategorie
- startovka oddíly

Neděle 8.2.2009 / klasická trať
- parametry tratí
- startovka kategorie
- startovka oddíly

5.2.2009 - závody budou
Předpovídaná velká obleva se ve Studenci doteď nekonala, sněhu je dostatek (v úterý dokonce slabě přisněžilo). Další informace (pokyny a startovky doplníme zítra).
Těšíme se na vás.

1.2.2009
Podívejte se na fotky z dnešního poledne. Stopy jsou projety. V některých místech zbývá jen rozšířit stopy na bruslení. V prostoru závodu je cca 15 cm tvrdého podkladu (površek - dá se jezdit všude), na který napadlo zhruba 5 cm prašanu). Vzhledem k předpovědi očekávejte prosím zveřejnění startovky a pokynů až v pátek ráno.1.2.2009
Ve Studenci jsou v současné době ideální sněhové podmínky, obzvlášť po víkendovém sněžení, a tak zatím vše nasvědčuje tomu, že by závody měly proběhnout. Jen doufáme, že předpovědi tepla a dešťů v první polovině následujícího týdne ne úplně vyjdou.
Jsme nuceni Vás ještě upozornit na některé změny týkající se ubytování. Z důvodu posunu termínu závodů došlo ke kolizi závodů s hasičským plesem, který se koná v sobotu 7.2. ve studenecké sokolovně. Z tohoto důvodu není možné ubytování v sokolovně (možnost B dle ropisu) a bude nahrazeno ubytováním ve třídách v ZŠ Studenec (možnost A dle rozpisu). Ostatní možnosti ubytování zůstávají v platnosti. Ve škole bude možno navíc využít určené prostory k přípravě lyží.
Zároveň byl aktualizován rozpis i jeho PDF verze (pouze datumy).
Využijte možnosti k posledním přihláškám a těšíme se na Vás ve Studenci!

13.1.2009
Doplněny informace k přihláškám. Startovné, jakož i všechny ostatní poplatky je možné platit až při prezentaci. A pro Vaši kontrolu zde naleznete i seznam dosud přihlášených závodníků (formát PDF) a seznam objednávek na ubytování a stravování (rovněž PDF).

11.1.2009
Milí závodníci a sportovní přátelé, bude se zdát, že se historie opakuje, ale je to tak. Jsme znovu nuceni, vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám a nepříznivé předpovědi počasí ohlásit přesunutí závodu na dohodnutý náhradní termín, tentokrát na dny 7.2.2009 a 8.2.2009. Veškeré přihlášky (a objednávky ubytování a stravování) zůstávají v platnosti. Posouvá se také termín přihlášek či jejich případných změn za nezvýšené startovné, a to do 1.2.2009.
Stav ve Studenci je v současné době sice lepší než před měsícem, sněhu je od 10cm do 15cm. Bohužel je to vše přemrzlý sníh, který nestačí pro uspořádání kvalitního závodu. Najížděli jsme stopy skůtrem, ale po přejetí dvou až tří lyžařů se stopa rozpadá až na podklad a stává se nebezpečnou nejen pro lyžaře, ale i pro skluznice lyží (drhe to). Foto terénu v současném stavu přineseme zítra.
Znovu se omlouváme za případné nepříjemnosti, které by mohl tento přesun termínu způsobit a těšíme se, že se zúčastníte závodů v novém termínu. My se těšíme, že pro Vás uspořádáme závod, na který se rozhodně vyplatí přijet. Zatím pro něj bohužel nejsou přírodní podmínky.


6.1.2009
Aktualizován rozpis i jeho PDF verze (pouze změněna data tak, aby odpovídala stavu po přeložení závodu z původního termínu).

5.1.2009
Milí závodníci a sportovní přátelé, ve Studenci začalo, jako ostatně ve většině naší republiky, sněžit. Současná sněhová pokrývka se pohybuje mezi 10cm až 15cm. To již, vzhledem k důkladné přípravě terénu v podzimním období (proklestění a vyčištění budoucích stop) a snad příznivé předpovědi (mohlo by jěště připadnout a mrznout, ale věřte meteorologům), vypadá optimisticky pro závody za necelých 14 dní. Sledujte aktuální informace na těchto stránkách, které přibudou tento týden (aktualizovaný rozpis na nový termín, pokyny, parametry tratí atd.).
Jenom připomínáme, že přihlášky i změny za nezvýšené startovné je možné provést do 11.1.2009.
Na závěr dnešních aktualit přikládáme dvě, dnes už neaktuální fotografie ze 3.1.2009. Nyní jsou již tato místa pokryta 10cm až 15cm sněhu. Na horní fotografii je lyžařský stadion standartních tratí pro běžecké lyžování ve Studenci, na spodní pak partie před příjezdem ke stadionu. Aktuální fotografie terénu přidáme co nejdříve.

8.12.2008
Jsme nuceni, vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám ohlásit přesunutí závodu na náhradní termín, a to na dny 17.1.2009 a 18.1.2009. Veškeré přihlášky (a objednávky ubytování a stravování) zůstávají v platnosti. Posouvá se také termín přihlášek či jejich případných změn za nezvýšené startovné, a to do 11.1.2009.
Omlouváme se za případné nepříjemnosti, které by mohl tento přesun termínu způsobit a těšíme se, že se zúčastníte závodů v novém termínu.

6.12.2008
Po delší době vyplněné přípravami na nadcházející závody přícházíme s ne úplně radostnou informací. Sněhová situace nejen ve Studenci není úplně příznivá. V Krkonoších se na běžkách jezdí jen na hřebenech a ve vyšších polohách, podhůří po nadílce z druhé poloviny listopadu o sníh postupně přichází a ani předpověď počasí na následující dny nevypadá pro závody dobře. O stavu sněhové pokrývky nejlépe vypovídají fotografe z prostoru závodu níže.

Závod bude tedy nejspíše přeložen na náhradní termín, který byl po dohodě stanoven na 17.1.2009 a 18.1.2009. Konečné rozhodnutí padne dle rozpisu 9.12.2008. V případě přeložení závodů zůstávají samozřejmě v platnosti všechny přihlášky. Sledujte prosím stránky závodu pro aktuální informace.

26.11.2008
Přidána sekce o závodu. Můžete tak načerpat další informace. Závod proběhne převážně na standartních tratích pro běžecké lyžování ve Studenci, plánek najdete zde.
Aktuální informace ke sněhovým podmínkám: počasí nám zatím přeje (snad jsme to nezakřikli), ale ještě je třeba počkat na další vývoj. Tento víkend zahajuje provoz většina velkých lyžařkých středisek v Krkonoších a Studenec by nemusel být vyjímkou.
Nejlépe můžete sněhovou situaci ve Studenci porovnat s podmínkami v Herlíkovicích (webkamera), které jsou od prostoru závodu vzdáleny cca 12km vzdušnou čarou.

18.11.2008
Byly ve vší tichosti spuštěny stránky 1. a 2. závodu Poháru elity, žebříčku A a B, k dispozici je rozpis. Další informace včetně štavnatých fotografií terénu brzy přibudou (ochutnávka na stránce provozovatele běžeckých tratí ve Studenci - na stránce je třeba sjet níže na fotografie tratí z minulého listopadu).


Sponzoři SK STUDENEC

Auto Junek
Bagry Rybář
Elmar
Gigasport
Krakonoš
Makler
Obec Studenec
Kovoobráběčství Pacholík
Plasteko
Reklamy Jilemnice
Ski areál Pec pod Sněžkou
Stihl Cermanovi


Sponzoři sekce LOB ČSOB

Viking Line

Žaket

Autocentrum Dressler
TOPlist

SK Studenec