SK Studenec


Vítejte!

Krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu pro Liberecký kraj
Studenec u Horek, 11. května 2017Vítejte!

11.5.2017
Zveřejňujeme výsledky celkové a včetně mezičasů.

Dále celkové výsledky škol a výsledky včetně bodů.

Do Celostátního kola pořádaného 7.6.2017 v Čechách pod Kosířem postupují v kategorii DH7+DH9 ZŠ Studenec a Gymnázium a SOŠ Jilemnice; v kategorii DS+HS Gymnázium F.X.Šaldy Liberec.

Děkujeme za účast a za sportovní výkony. Gratulujeme!

10.5.2017
Zveřejňujeme startovky po kategoriích a po školách. Nashle zítra.

9.5.2017
K dispozici jsou pokyny pro závodníky.

Dnes jsme doplnili další přihlášky - ZŠ Studenec, Gymnázium U Balvanu Jablonec nad Nisou a Gymnázium Česká Lípa - můžete zkontrolovat zde. Startovky se budou zpracovávat ve středu večer.

Kdyby se chtěl ještě někdo dohlašovat, tak prosím přednostně nahlásit kategorii a počet závodníků, kvůli počtu map.

K dispozici jsou parametry tratí.

7.5.2017
Drobné změny v rozpise:

- nebudeme vybírat startovné - závodníci běží tedy zdarma

- drobné změny v pravidlech nasazování do kategorií:

- starý text: V každé jednotlivé kategorii mohou startovat: a) žáci příslušného ročníku b) žáci příslušného roku narození přičemž obojí (a i b) musí splňovat současně! Závodníci nemohou startovat ve vyšší věkové kategorii!

- nový text: V každé jednotlivé kategorii mohou startovat: Závodníci daných ročníků narození, třídu splňovat nemusí v rámci soutěže kategorií DH5; DH7+9; DHS. Nesmí ale být přihlášeni mezi jednotlivými kategoriemi např.z kategorie DH5 do soutěže DH7+DH9, i když ročník narození souhlasí. Pokud již nastoupí např. dítě ze 7.třídy do DH9, pak tam musí závodit po celou dobu soutěže.

Informace k tratím:

Tratě pro kategorie DHS a DH9 splňují požadavky na krátkou trať - tj. jedná se o trať s větším množstvím kontrol, častou změnou směru a kontrolami mimo cesty (na terénních nebo porostových objektech). Pro začátečníky je trať jednoduchá v tom, že se nejedná o příliš těžký terén a nelze se moc daleko ztratit. Prostor je malý a ohraničený krajem lesa a vedením vysokého napětí. Navíc jsou tratě kratší než na běžných závodech v orientačním běhu - je to "zkrácená" krátká.

Tratě DH7 pak odpovídají DH12 (kontroly jsou částečně na cestách nebo dohledatelné ze záchytných bodů na cestě), DH5 odpovídá tratím DH10 (kontroly jsou na cestách, postupy mezi kontrolami se dají absolvovat po cestách nebo podél výrazných objektů - kraj lesa, paseky atp.), DH3 odpovídá tratím DH10N (trať po linii v terénu vyznačené fáborky, u linie mohou být falešné kontroly).

2.5.2017
Rozpis je k dispozici zde.

Ilustrační foto v sekci o závodu.

1.5.2017
Přihlášku za školu vyplňte prosím ve formuláři ve formátu XLS (Microsoft Excel), který si stáhnete zde.
Zašlete na emailovou adresu v rozpise. Přihláška je platná až po potvrzení (odpovědí emailem).

1.5.2017
Závod se nekompromisně blíží. Menší zdržení nastalo účastí ředitele závodu a družstva ZŠ a MŠ Studenec na Mistrovství světa škol v orientačním běhu. To se letos konalo ve městě Palermo na italském ostrově Sicílie.
Přečtěte si více na o-news.cz:
- MS škol: studenečtí vyhráli hodnocení týmů!
- Češi uspěli na MS škol

12.4.2017
Prostor závodu se nachází sice v těsné blízkosti obce Studenec, ale nebyl pro orientační běh nikdy použit.

Díky tomu závodníky čeká zcela nový prostor a nová mapa. Mapa je nazvána Líšný - Suchá Luka. Líšný podle středověkého tvrziště, jehož pozůstatky se nachází na nejvyšším bodě mapy - vrchu Hradisko (také Hradišťko) s výškou 541 m.n.m. Suchá luka je pak místní název rovinaté oblasti na jih od obce Studenec.

Prostor jde tak rozdělit do dvou částí - kopcovitější západní části s vrchem Hradisko, kde jsou i pozůstatky tvrziště a drobné terénní detaily, a dále s údolím horního toku říčky Olešky, která svou pouť začíná právě ve Studenci a končí v Semilech jako levostranný přítok řeky Jizery. Východní část prostoru je pak velice plochá bez výrazných terénních prvků.

Mapa pro závod je již hotova a připravil ji velezkušený mapař Tomáš Leštínský. Tratě připravuje trochu méně zkušený mapař Petr Junek ml.

12.4.2017
Byly spuštěny stránky krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu pro Liberecký kraj.


Sponzoři SK STUDENEC

SK Studenec