Vítejte!

Verze PDF

ČESKÝ SVAZ ORIENTAČNÍCH SPORTŮ

P O K Y N Y

13. kolo soutěží Východočeského poháru v OB, závod Rankingu a veřejný závod v orientačním běhu

Srdečně Vás vítáme na 13. kole soutěží Východočeského poháru v OB, který pro Vás pořádá Sportovní klub Studenec. Pro závod jsme vybrali prostor mezi obcemi Borovnice, Borovnička, Mostek, Pecka, Staňkov a Vidonice, v jehož středu se nalézá Holubí vrch s nadmořskou výškou 546 m a osada, které místní říkají Klimš, ale v mapách je označována jako Klebš. Tyto názvy daly pojmenování samotné mapě. Pro závod jsme chtěli využít prostor, který není zejména pro kratší a středně dlouhé tratě dostupný z častěji používaných shromaždišť u tohoto lesa (Mostek, Pecka), takže pro velkou část závodníků bude tento terén snad zcela neznámý.
Věříme, že se Vám připravené závody budou líbit. Přejeme Vám mnoho úspěchů v lese!


Pořádající orgán:
Východočeská oblast Českého svazu orientačních sportů, sekce OB (VČO)

Pořádající subjekt:
Sportovní klub Studenec (STH)

Datum:
Sobota 8.10.2011

Centrum:
Louka u obce Borovnička za železniční tratí (směrem k osadě Klebš/Klimš) - GPS: 50°29'57.484"N, 15°39'6.107"E), možnost postavení klubových stanů, žádáme jednotlivé oddíly o dodržení vyhrazených prostorů (na shromaždišti nejsou žádné budovy, vzhledem k předpovědi počasí doporučujeme oddílové stany).

Prezentace:
v centru závodů od 8:45 do 9:30

Parkování:
Auta na louce v centru (parkovné 20 Kč), autobusy dle pokynů organizátorů v obci Borovnička, při příjezdu autem a příchodu od autobusů dejte pozor na železničním přejezdu!

Vzdálenosti:
Parkoviště auta – centrum závodu: 0m
Parkoviště bus – centrum závodu: 400m
Centrum závodu – start: 1600m, převýšení 55m
Centrum závodu – cíl: 350m (směrem na start)

Mapa:
Holubí vrch - Klimš, 1:10000, E=5m, jaro 2011 (výrazné změny dokresleny), ISOM2000, velikost: A4, mapovali Zdeněk Sokolář, Tomáš Leštínský, Petr Junek, Jiří Marek, Josef Doležal, tisk Reklamy Jilemnice; pro všechny kategorie mapy upraveny vodovzdorně, zvláštní mapové značky: zelené kolečko = výrazný strom, zelený křížek = vývrat, hnědý křížek = plošinka, černý křížek = tyč, lavička.

Terén:
Převážně dobře průběžný, porostově rozmanitý, místy prohlubně, jámy nebo kameny, střední síť komunikací.

Zakázané prostory:
zákaz vstupu do oblastí ohraničených mapovými značkami 522.0 ("plot"); 524.0 ("vysoký plot"); 709.0 („nepřístupná oblast“) – porušení zákazu znamená diskvalifikaci.

Popisy kontrol:
Každý závodník si vyzvedne v centru závodu piktogramy své tratě.

Ražení:
elektronické – SportIdent; v případě selhání SI jednotky jsou na mapě políčka R

Start:
00 = 10:00, intervalový
Organizace startu: závodník vstupuje do prvního koridoru 3 minuty před svým startem, mapu si bere po startu na start vedou modrobílé fáborky, vzdálenost 1600 m, převýšení 55 m.

Kategorie příchozích:
Závodníkům kategorií P a HDR nebyly přiděleny startovní časy a mohou odstartovat v libovolně zvoleném čase (do času 120). Čas se jim měří od oražení startovací jednotky.

Cíl:
Vzdálen 350 metrů od centra při cestě na start, závodník ukončí závod oražením cílové jednotky; mapy se odevzdávají v cíli do 12:00 hod.,čipy si vyčítáte v centru.

Časový limit:
130 minut

Občerstvení:
v cíli (voda, iontový nápoj), občerstvení na trati není.

WC:
TOI-TOI (6 ks) v centru (na startu WC není).

Mytí:
V centru u přistavené hasičské cisterny, voda, umyvadla.

Zdravotní služba:
V cíli zajišťuje lékař.

Výsledky:
Průběžné výsledky budou zveřejňovány v centru; konečné oficiální výsledky na http://skstudenec.cz/old/oos/vcp11 (stránky závodu).

Vyhlášení výsledků:
Ve 13:00 hod. v centru závodu; vyhlášeni budou závodníci na 1.–3. místě žákovských kategorií (HDR,N,C,D) a vítězové v kategoriích D21C a H21C (pivo z Nové Paky).

Prodej občerstvení:
V centru stánkový prodej, tj.2 stánky - KOKÁ („koláče a káva“) a KLOPÍ („klobása a pívo“).

Protesty:
Písemné protesty s vkladem 200,- Kč se předávají hlavnímu rozhodčímu, při uznaném protestu se vklad vrací.

Jury:
Polák Vlastimil (VRL), Král Martin (JIL), Řehák Pavel (SJC)

Předpokládané časy:
Podle platného Soutěžního řádu soutěží VČO.

Předpis:
Závodí se podle platných Pravidel OB a SŘ soutěží VČO.

Upozornění:
Závody probíhají v oblasti s aktivním mysliveckým sdružením, prosíme závodníky, aby udržovali pořádek v lese i na shromaždišti!
Na pastvinách v těsné blízkosti lesa se pase dobytek (krávy, ovce). Mobilní elektrické ohradníky nejsou v mapách zakresleny, proto se při volbách postupů loukám spíše vyhýbejte.

Funkcionáři:
ředitel závodu: PaedDr.Petr Junek
hlavní rozhodčí: Martin Vik, R3
stavitelé tratí: Michal Kučera R3, Martin Vik R3, Ing.Petr Junek, PhD. R1

Poděkování partnerům a sponzorům závodu:

Generální sponzor:
AUTO JUNEK s.r.o.

Sponzoři:
Obec Studenec, Makler – PaedDr.Petr Junek, ZŠ a MŠ Studenec, Otto a Ludmila Cermanovi STIHL, Kovoobráběčství Antonín Pacholík, Otakar Materna – Plasteko, IMDV Horka s.r.o., Lišno družstvo služeb, Stavby Dekor Vlastimil Horáček, Izolmen Jezdinský&Krejčí, ČMSS – Ing.Václav Urban, A&M Borovnička, Pivovar Nová Paka, Martin Vik – Reklamy Jilemnice

Pořadatelé děkují Bc. Jiřímu Zadrobílkovi za poskytnutí pozemků pro parkování a shromaždiště a všem majitelům lesa za souhlas s pořádáním těchto závodů.


Sponzoři SK STUDENEC

SK Studenec