Vítejte!

Neváhejte a seznamte se s podrobnostmi k závodu!

Terén a místo závodu:

SK Studenec nabízí závodníkům pro závody VČP znovu dosud nezmapovaný, mírně zvlněný prostor (220 až 250 m n. m.). Převážně listnatý les s terénními detaily a sezonním podrostem, řadou hustníků a pasek, s poměrně řídkou sítí výraznějších komunikací. Svým druhem je možné jej přirovnat k lesu Habrovník (2016) z loňského závodu. Kdo se zúčastnil, je v obraze. Kdo použil odkaz, tak taky.
Závod se bude konat u města Kopidlno.

Prostor závodu z hlediska sportovní historie:
Terén netřeba zkušeným orientačním běžcům více představovat. Nechají se překvapit, protože na něm ještě neběželi.

A jakpak je prostor závodu zmapován:
Mapa je již připravena v co nejvíce současném stavu, tedy tak, aby zobrazovala veškeré změny, které v lese krom jiných provádí i „lesní údržbář“ Ladislav Hrubý, člen SK Studenec, který je zároveň mapařem celého prostoru.

Ukázky mapy následují:
V některých místech jakoby mapa připomínala slavné průseky Zdelovské:

Jinde je výraznějších komunikací více, nechybí ani pestré porosty:

Obecně pak les nabízí velké množství porostových a jiných detailů na rychlé podložce:


Poděkování pořadatelů:
Pořadatelé by rádi poděkovali za spolupráci následujícím jednotlivcům a společnostem, bez nichž by nebylo možné závod uspořádat. Jedná se o majitele lesních pozemků, na nichž se bude závod konat, tedy Lesy ČR a Město Kopidlno, o majitele pozemků pro umístění shromaždiště, tedy Město Kopidlno, Jiřího Antoše a nájemce pozemků Ronovka s.r.o., a nakonec MO Českého rybářského svazu, které poskytuje svoje zázemí pro závod.


Sponzoři SK STUDENEC

SK Studenec