Cena Východních Čech v Krouně

Poslední prázdninový víkend se spousta orientačních běžců připravuje na podzimní sezónu a probíhají tradičně i tři vícedenní závody. Jednočlenná výprava vyrazila i na Cenu Východních Čech za pořadatelství OK Lokomotiva Pardubice v Krouně, kde se běhalo od pátku 30. srpna 2024 do neděle 1. září 2024.

Pro závody byly použity typické terény pro Českomoravskou vrchoviny s převážně smrkovými lesy, melioračními rýhami, bažinkami a rozmanitými porosty náletových dřevin. V prostoru se běžel i loňský šampionát štafet a klubů. Celkově to v součtu dalo na druhé místo.

Pátek 30. srpna 2024 – Etapa 1 – krátká trať – Krouna

Pěkná krátká trať, kde nebyla nouze na spoustu překvapení. Bohužel překvapení v podobě schovaných kontrol mě stála lepší umístění. Nicméně kontroly byly na svých místech, takže nelze než s pokorou vstoupit do dalších závodů.

Kategorie: H45B
1.Holas Tomáš (Orientační Běh Opava) 31:50
7.Junek Petr (SK Studenec) 35:22 (+ 3:32)
Celkem 37 závodníků.

Sobota 31. srpna 2024 – Etapa 2 – klasická trať – Krouna

Opět pěkný závod, kde se běhalo s taktikou na přímo. Nicméně některé dohledávky kontrol byly už z mapy složité, takže se vyplatilo volit postupy s ohledem na co nejjednodušší nalezení kontroly.

1.Novotný Radek (OK 99 Hradec Králové) 63:00
2.Junek Petr (SK Studenec) 64:07 (+ 1:07)
Celkem 44 závodníků.

Neděle 1. září 2024 – Etapa 3 – klasická trať – Krouna

Závěrečný závod s pasážemi v hustnících i v plochém čistém lese. Zase nějaké volby postupu podle náročnosti jejich realizace. Jestli běžet třeba delší trasou, ale tak abych se neztratil, nebo běžet rovně, ale s rizikem, že se někde ztratím.

1.Junek Petr (SK Studenec) 58:24