Dorostenci otočili zápas v Liberci!

Na první venkovní utkání jsme odjížděli na „horkou“ půdu Rapidu Liberec, který předchozí zápas vyhrál venku 4-0! Liberec začal sebevědomě a dlouhým nákopem za obranu brzy vstřelil první branku. Hra byla vyrovnaná, ale soupeř nás v zápětí opět potrestal, tentokrát po autovém vhazování. Poté jsme soupeře přitlačili, ale nevyužili jsme ani obrovské gólové šance: Štěpán Tauchman sólo na brankáře, Vojta Kodym i Vojta Trejbal přímé kopy z hranice velkého vápna. Když Štěpán Tauchman trefil spojnici tyče a břevna, zdálo se, že dnes je pro naše hráče soupeřova brána „začarovaná“. Pak ještě do utkání výrazně „vstoupil“ rozhodčí – neodpískal pro nás penaltu po faulu na Štěpána Tauchmana a neudělil červenou kartu (ani žlutou) při sólu Kuby Trejbala, který byl stažen za dres při samostatném úniku těsně před pokutovým územím. Následně jsme inkasovali ve 20. minutě třetí branku a zdálo se, že je rozhodnuto. Naštěstí v závěru prvního poločasu po přihrávce Štěpána Tauchmana skóroval Honza Brož. Poločas 3-1 pro domácí. O přestávce jsme si měli hodně co povědět. Kluci byli zklamaní ze skóre, ale zároveň cítili, že nejsou horším týmem. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a styl bránění dlouhých nákopů. Kluci ho sehráli skvěle. Hned v úvodu neproměnil samostatný nájezd Šimon Mejsnar, následně ale po nahrávce „Kubzy“ nekompromisně skóroval Štěpán Tauchman. Když po nádherné fotbalové akci našel Vojta Trejbal přesným centrem Šimona Mejsnara, který hlavou krásně skóroval, byli kluci v euforii a na hřišti bylo od té doby pouze jedno mužstvo – naše. Vítězný gól dal nakonec po individuální akci výborně hrající Vojta Kodym a vzápětí přidal další gól skvělý Štěpán Tauchman.

Klukům moc gratulujeme, druhý poločas zahráli všichni skvěle a jejich radost z gólů je to, co nás trenéry nabíjí!

Autor: Pavel Mečíř