SK Studenec – MFK Trutnov U13 – 3:7

přípravné utkání – mladší žáci, doba hry 3 x 25min, systém 7+1

V neděli 3.3.2024 jsme na umělé trávě v Hostinném sehráli přípravné utkání s divizním týmem MFK Trutnov (U13 – starší přípravka). Vstup do utkání jsme měli hrůzoštrašný a během několika minut jsme prohrávali 3:0. Naši hráči byli zaskočeni velmi dobrým pohybem a kombinací hráčů „pouze starší přípravky“ Trutnova, kteří na hřišti za výrazné podpory bubeníků v ochozech dominovali. Ve druhé třetině se nám podařilo do hry přenést některé momenty z tréninku a částečně vyrovnat hru a góly Vojty Morávka se nám utkání podařilo zdramatizovat. Třetí třetina opět patřila technicky vyspělejšímu a lépe kondičně připravenému soupeři, který zaslouženě vyhrál.

Velmi pozitivní bylo zapojení hráčů ze starší přípravky (Mára Lukeš, Mates Kuřík, Kryštof Morávek), bez kterých bychom nejen nepostavili ani základní sestavu, ale navíc svým výkonem předčili některé starší spoluhráče – v pohybu, bojovnosti, nasazení a ochotě podstoupit souboj o každý balón. Z nepovedeného utkání si odnášíme podněty, na kterých je třeba zapracovat, některé úplně eliminovat (široké hřiště, konstruktivní rozehra od gólmana, aktivní nabídka, bojovnost i za nepříznivého výsledku, nikdy nepodceňovat žádného soupeře).

Je třeba vyzdvihnout velmi dobrý výkon Kryštofa Morávka na pozici pravého beka a doufat v budoucí souhru „já na bráchu, brácha na mě“.

Sestava: Max Korotvička – Vojta Morávek, Martin Brož, Maty Lukeš, Kuba Marynka, Tonda Vávra, Maky Kuříková, Mates Kuřík, Mára Lukeš, Kryštof Morávek