TJ Sokol Rozstání – SK Studenec 2:5

Ahoj přátelé a fanoušci. Přináším vám report ze zápasu v Rozstání. Já vím, že závist je moc špatná vlastnost (ví to i Jiřina Bohdalová), ale ty dvě nádherná hřiště domácích…. Krásný areál, přátelský realizák, výhled na Ještěd…

Věděli jsme, že nastupujeme proti houževnatému a zkušenému týmu. Chtěli jsme od začátku zaskočit naší důraznou hrou, napadat jejich rozehrávku již na jejich polovině a dát rychlý gól. To se nám povedlo díky gólům bratří Jandurů a ve 21.minutě jsme vedli neskutečných 3:0. Soupeř ještě stihl po našem nedůrazu ve vápně snížit.

Vedli jsme 3:1. Jenže ve vzduchu bylo cítit odhodlání soupeře s tím něco udělat a rozhodně se nevzdával. Vždyť na podzim u nás vedl také 3:1 a my tehdy zápas vyrovnali v samém závěru na 4:4 Určitě to bylo v hlavách všech dvaadvaceti hráčů na place. Dobrým vstupem do poločasu jsme zvýšili ve 49.min Tomem na 4:1 a ten tak dovršil hattrick. Ovšem hned za dvě minuty mladík Ježek nešťastným skluzem „vyrobil“ obhajitelnou penaltu a hráč Rozstání ji nekompromisně proměnil. Po sérii střídání nás tak definitivně uklidnil gólem Zdenda Nosek a o vítězi bylo rozhodnuto.

Líbí se mi teď náš týmový výkon, naši mladí kluci začínají hrát dospělý fotbal. Nebojí se soubojů, jsou odvážnější a dobře plní úkoly do defenzivy, ikdyž z toho bolí nohy. Soupeř si sérií špatných rozehrávek dal v podstatě tři góly sám, ale neudělal by je, kdyby nebyl pod tlakem presujících hráčů Studence. My měli i trochu toho štěstíčka, Štěpán tečoval střelu ven palcem, zazvonila tyč i břevno…

V neděli nás čekají doma Semily. Na podzim měly mladý tým a jestli navážou na svůj projev v Semilech, bude to hezký fotbal.

Tak přijďte!! Snad nejste zhýčkaní jarním počasím a vydržíte nás 90 minut podporovat třeba i v péřovce!

Autor: Martin Hrubý