ČPŠ 2022: Borovým lesem za zpěvu ptactva

Prostor pro závod Českého poháru štafet, který pořádá SK Studenec v sobotu 24. září 2022 u Tetína-Vidoně, je z velké části tvořen velmi dobře průběžným, mírně svažitým borovým lesem s borůvčím, případně zcela bez borůvčí.

Pískovcové podloží občas vykoukne na povrch v podobě kamenů nebo srázků, v případě lidských pokusů o dobývání kamene i jako lůmek, kupka, či jinak rozbitý povrch. Tento typ terénu je pak narušen údolým říčky Bystřice, ve kterém se idyla změní na prudké svahy, které potrápí závodníky podstatně více.

Prostor navazuje na dva sousední, velmi dobře známé, prostory. Prvním z nich je směrem k severozápadu prostor Opička SK LOB Nová Paka, který byl objeven poprvé pro finále Mistrovství ČR na krátké trati 2002. Druhým pak z východu navazující prostor Miletínské lázně Slavie Hradec Králové.

Samotný prostor je pak bližší spíše prostoru Miletínských lázní, každopádně z těchto prostorů je technicky nejméně náročný a zdaleka nejmenší, což byly zřejmě hlavní důvody, proč zůstal až dodnes nevyužit.

Prostor závodu jako embargovaný prostor je zde. Jako malé lákadlo, pak můžete prozkoumat i jeden horolezecký terén v prostoru s názvem Hrubá skála, případně fotografie v galerii.