Dvojitá porce sprintových štafet

Oddílové zakončení sezóny 2018 nabídlo hned dvojitou porci sprintových štafet v okolí školy ve Studenci. Slunečné počasí s chladným větrem ukázalo, že v zimě je lepší buď přejít na zimní sporty, zůstat doma za pecí nebo odjet do teplých krajin. Běhat se v zimě dá, ale čekání na shromaždišti na další úseky štafet a nezmrznout u toho, je už náročnější.

Závod, který postavil Matouš Junek a technickou realizaci měl na stratosti Petr Junek ml., proběhl podle předem zveřejněných instrukcí. Nejprve jsme se rozdělili do tří výkonnostních skupin. Pak si každý ze skupiny vylosoval svoje číslo týmu, a tak jsme vytvořili celkem dvanáct trojčlenných týmů, kdy v každém týmu byl jeden začátečník, jeden pokročilý a jeden expert. Vysvětlení systému závodu a štafet nám chvilku trvalo, ale nadšení prvních úseků bylo vysoké, takže se vystartovalo. Na dalších úsecích už se běhalo celkem automaticky a obzvlášť experti běhali ve známém terénu velmi rychle. Nikomu ani moc nevadily chybějící části mapy.

Po závodě jsme v teple stručně zhodnotili naše pořadatelské a závodnické úspěchy, výlet do Norska a ještě stručněji pořádání závodu Východočeského poháru 2019 plánovaného na 1. května 2019. Mezitím a potom jsme stihli sníst raut, vypít „štěně píva“, vyučování tanečních kreací a učební látky 1.A.

Takže nezbývá než ať si každý podle svých preferencí vybere, co dělat přes zimu (jestli točit kilometry, přejít na zimní sporty, zalézt za pec nebo odletět do teplých krajin). Soustředění zimních sportů pořádá Láďa Hrubý před vánoci ve Špindlu, první jarní soustředění bude v půlce března 2019, výjezdy na LOB organizuje Tomáš Chrást.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.