Borovnice před závodem

Závody se rychle blíží a probíhají poslední přípravy. Terén Čistecké hůry a Rovní se těší, jak prověří závodníky závodů Žebříčku B – Čechy – východ, Východočeského poháru a veřejného závodu. Sledujte průběžně aktualizované informace před závodem.

Společné informace

  • pokyny pro závodníky
  • parametry tratí
  • COVID prohlášení
  • COVID dodatek
  • minibulletin
  • Každý účastník závodu odevzdá při vjezdu na parkoviště Čestné prohlášení dle vzoru. V případě příjezdu autobusem odevzdá vedoucí oddílu či klubu.
  • provedli jsme opravu v pokynech pro závodníky ohledně vyhlášení vítězů v neděli, kdy jsme ho posunuli na 14:00. Budeme se snažit ho uspíšit, ale jsou kategorie, kde by v původním čase 13:30 mohl právě dobíhat vítěz.
  • do parametrů tratí jsme vložili délku trati po linii (fáborkách) pro D10N, H10N a HDR

Sobota 4.září 2021 – krátká trať

Neděle 5.září 2021 – klasická trať

Další informace:

Jak už zmínil článek o geologii prostoru, les nabízí na malém území exkurzi do různých typů terénu a s tím související vegetaci a charakter podložky. Zajímavostí z probíhání tratí je celkem četný výskyt vraního oka čtyřlistého. Poučte děti, že jedna velká bobulka na velkých listech, opravdu není borůvka. Podle wikipedie je chuť bobule odporná, takže otrava údajně nehrozí – netestovali jsme. Kolem Studence roste skoro všude.

V Borovnici je hlavní atrakcí větrný mlýn, který pozorný pozorovatel uvidí z centra závodu.

Další „atrakcí“ prostoru je kloš jelení – alias létající klíště. Člověka nesaje, nepříjemný je hlavně pro chodce v lese, při běhu jsem ho neregistroval. Tady malá vsuvka z diskuze, kterou vedl Čech (já), Švýcar a Francouz v Curychu (začíná to jako vtip, ale není). Snažil jsem se anglicky vysvětlit, co to kloš jelení je a Švýcar ho znal. Francouz ne. Pak jsem jim ho ukazoval na wikipedii a zjistili jsme, že zatímco v němčině a angličtině už záznam je, ve francouzštině ještě ne. Údajně se do Evropy šíří z východu a do Francie ještě nedorazil. V lesích v okolí Studence se každopádně vyskytuje v hojném množství a už před 20 lety mě zejména při mapování hodně otravoval neustálým nalétáváním a lezením všude možně po těle. Zabít rozmáčknutím skoro nejde, ideální je ho srolovat mezi prsty. Na to obranu nemá 🙂