LOB 2023: Na klasice nejlepší Randáková a Průša

Závod Českého poháru na klasické trati vyhráli v Jestřabí v Krkonoších Helena Randáková a Kryštof Průša.

Mrznoucí mrholení vytvořilo přes noc na silnicích i na upravených stopách ledovku, ta ale ráno roztála a připravila pro závodníky náročné podmínky v podobě měkkého sněhu, který se bořil. Naopak mlha zmizela, objevily se výhledy a sluníčko.

Hlavní kategorie měly mít Mistrovství České republiky, ale kvůli přeložení závodu a termínovou kolizí se Světovým pohárem v Norsku se jel jen závod České poháru. V ženách vyhrála Helena Randáková (OOS TJ Spartak Vrchlabí) před Terezou Chrástovou (SK Studenec) a Barborou Baldriánovou (Oddíl OB Kotlářka Praha). V mužích vyhrál Kryštof Průša (KOB Dobřichovice) před Jakubem Škodou (Slavia Liberec orienteering) a Ondřejem Vystavělem (Oddíl OS SK Prostějov).

V juniorkách se mistryní ČR na klasické trati pro rok 2023 stala Michaela Srbová (OK Lokomotiva Pardubice), druhá skončila Hana Malečková (USK Praha) a třetí Tereza Pecková (Slavia Liberec orienteering).

V juniorech zvítězil Radek Peňáz
(SK ve Vrbně pod Pradědem) před Danem Salabou (OK Jilemnice) a Vojtěchem Peňázem (SK ve Vrbně pod Pradědem).

V dorostenkách si titul vybojovala Barbora Chrástová (SK Studenec), druhá byla Eva Baldrianová (USK Praha) a třetí Sheila Havrdová (Sportcentrum Jičín). V dorostencích vyhrál Filip Mairich (Team Jizerky), druhý byl Vladimír Srb (OK Lokomotiva Pardubice) a třetí Vilém Štrait (USK Praha).

Další výsledky v ORISu.