Podzim v terénu LOBu 2020

První závody v lyžařském orientačním běhu sezóny 2020 uspořádá 11. a 12. ledna 2020 náš oddíl na pomezí Krkonoš a Jizerských hor, v okolí vrcholu Bílé skály vysoké 964 metrů nad mořem. Oproti závodům, které jsme pořádali v roce 2018 v Roudnici v Krkonoších se nejvyšší bod terénu posune o 67 metrů výš, ale charakter terénu bude podobný. Centrem závodu budou Rejdice, část obce Kořenov.

Podle termínové listiny bude na pořadu Mistrovství ČR štafet a dva závody Českého poháru, jeden ve sprintu a jeden na klasické trati. Terén využije projížděné turistické stopy, které připravuje společnost Jizerky pro Vás. Stopy jsou zejména na vrcholové plošině mezi zmíněnou Bílou skálou a vrcholy Hvězda (959 m.n.m.), Hromovka (916 m.n.m.) a Kapradník (910 m.n.m.). Pro zpestření závodu se pokusíme podle sněhových podmínek síť stop zahustit obzvláště na přilehlých lučních plochách.

Samotný prostor je přímo nabitý turistickými lákadly a v mnoha ohledech se tu psala historie. Obec Paseky nad Jizerou je obcí Zapadlých vlastenců spisovatele Raise. Rod Věnceslava Metelky založil v malé horské obci světoznámou houslařskou školu. Na hřebeni nad Pasekami je legendární hostinec Na Perlíčku alias Prdek, kde se pořádá Mistrovství světa v čamburína a kde je dnes i mini pivovar vařící pivo Prdecký Perlík alias Prďák. Na druhé straně kopce je nad Příchovicemi rozhledna Štěpánka a Turnovská chata. V Příchovicích pak rozhledna Járy Cimrmana a restaurace s pivovarem U Čápa.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.