MČR v NOB a Áčka na Boháňce

Letošní mistrovství republiky v nočním orientačním běhu se konalo kousek od Hořic na Boháňce. Pořadatelé z Hradecké Slavie si připravili poměrně náročný závod v podhorském terénu s hustou sítí cest, hustníky a spoustou pozůstatků po těžbě. V hlavních mužské a dorosteneckých kategoriích byla zvolena forma závodu “Motýlek” kvůli velkému počtu startujících závodníků. Ze Studence se na trať vydalo 9 závodníků.

Nejlépe se dařilo Petrovi Junkovi, který doběhl na třetím místě v kategorii H40. Ve starších dorostencích si osmým místem Luky Link zajistil licenci A na příští rok. Terka Chrástová v D18 uzavírala první desítku.

Na stejném místě se v neděli běžel první závod Českého poháru, žebříčku A a 5. kolo Východočeského poháru, konkrétně krátká trať. Běželo se víceméně ve stejném terénu jako v noci. Závodníci žebříčku A měli jiný start a jejich závod tak vedl jinudy než závod VČP. Největší zajímavostí byla výměna mapy a divácká kontrola, kterou měly všechny kategorie ČP+ŽA.

Závod se skvěle vydařil Lukymu Linkovi, který získal druhou příčku ve starších dorostencích. Nestačil akorát na Slováka v dresu Luhačovic Fédera Medarda. Luky tak prvnímu stupni vítězů v ŽA ve své kariéře všem ukázal, že má momentálně supr formu. Další pódiové umístění přidala Barča Chrástová třetím místem v D12C a její ségra Majda byla 6. v D14C. Ivča Hrnčířová si doběhla pro 5. místo v kategorii D16C.