Mistrovství ČR železničářů 2020

SK Studenec uspořádal ve čtvrtek 3. září 2020 a v pátek 4. září 2020 Mistrovství ČR železničářů. Běžel se závod ve sprintu a na klasické trati s centrem v obci Mostek – v restauraci Za mostem a v sousedním autokempu.

Prostor mapy Holubí vrch se v současné době rychle proměňuje díky intenzivní těžbě dřeva, kdy bohužel ve střední části prostoru už vzrostlý les kompletně zmizel.

Proto se pro sprint využil pěkný les s prohlubněmi v jižní části prostoru a pro klasickou trať pak vzrostlý les spíše při okrajích lesa. V těchto částech lesa je proběhnutí stále reklamou na příjemný orientační běh – průběžný les s rychlou podložkou, občas borůvčí nebo mech.

Mistrovství ČR mělo být postupovým závodem na Regionální mistrovství USIC, které se mělo uskutečnit v termínu 3.– 5.10.2020 v Belgii. Bohužel byl závod zrušen.

Ve sprintu se v D21 nejvíce dařilo Kateřině Smolíkové, na klasice pak Barboře Muchové. V H21 oba závody vyhrál Zdeněk Šabatka.

V D45 zvítězila v obou závodech Radka Miturová, v H45 Jiří Hájek a v D60 Jana Tomanová. V H60 vyhrál sprint Stanislav Toman, klasiku Jiří Čípa.

Výsledky – sprint

Výsledky – klasika

Mapy – sprint:

Mapy – klasika: