Štafety a družstva na Studánce

Ve dnech 8. a 9. října 2022 uspořádal OK 99 Hradec Králové Mistrovství ČR štafet a klubů v prostoru mapy Studánka (dříve zvané i Safari) u obce Výšinka u Trutnova. SK Studenec postavil po oba dny několik týmů a zúčastnil se tak vrcholné klubové domácí soutěže.

V sobotu se běžel závod tříčlenných štafet jako Mistrovství ČR štafet, Veteraniáda ČR štafet a veřejný závod. My jsme zasáhli do veteránské soutěže v kategorii nejmladších veteránů H105 ve složení Petr Junek ml., Tomáš Chrást a Michal Erlebach. Po těsném finiši Michala Erlebacha jsme skončili na krásném 12. místě z 25 štafet. V kategorii D12 běžela Laura Buďárková, Věra Nováková a Petra Hakenová. V kategorii MIX jsme postavili tři týmy.

V neděli se běžel závod družstev (smíšených štafet). Do hlavní kategorie dospělých DH21 jsme postavili tým ve složení Ondřej Paleček, Majda Hrnčířová, Aleš Mühlbach, Eliška Hamáčková, Standa Heczko, Jana Kejmarová a Vítek Štefan. Skončilli jsme 48. z 59 přihlášených týmů. V kategorii veteránů DH225 se na start postavili Tomáš Chrást, Radka Uvizlová, Roman Puš, Kateřina Junková a Petr Junek ml. Výsledkem bylo 28. místo z 66 týmů. Obsadili jsme i jedno družstvo do kategorie MIX.