Terka na Mistrovství Evropy dorostu v Bělorusku

V Běloruském městě Grodno se konalo od 28. do 30. června Mistrovství Evropy dorostu. Z SK Studenec reprezentovala Českou republiku Terka Chrástová. V programu závodů byla klasická trať, sprint a štafety.

Český dorostenecký tým si podle zpráv vyzkoušel život mimo Evropskou unii a státy Schengenské dohody (státy bez kontrol na vnitřních hranicích). Nejprve se do Běloruska téměř nedostal (my dříve narození pamatujeme fronty na Rozvadově) a potom si užil zážitky v gastronomii (při čtení jídelníčku jsem zavzpomínal na svoji účast na Juniorském Mistrovství světa v LOB v roce 1998 v ruské Tule a konfrontaci s různými jídly se zakysanými mléčnými výrobky – např. variace jídla „těstoviny v teplém kefíru“ a všudypřítomnou pohankou – ta mi ale od té doby chutná :)). Další moje zážitky pak byly z oblasti technicko-bezpečnostního provedení staveb, kde jsme bydleli – domovní rozvaděč vzor prkno s přitlučenou svorkovnicí – „čokoládou“ a pospojované dráty bez jakéhokoliv jističe, vypínače obvodů, zakrytování a pod.

Cestu a aklimatizaci předzávodem popisuje článek zde.

Samotné závody pak byly připraveny po sportovní stránce na kvalitní úrovni (mapa, tratě). Podobné to bylo i v tom Rusku a je pravda, že o sportovní stránku jde především.

Klasická trať se běžela ve vrstevnicově složitém terénu s nepřehlednou vegetací. Terka skončila ve starších dorostenkách na 31. místě.

Ve štafetách běžela Terka druhý úsek a v rovinatějším, ale stále členitém terénu zaběhla stabilní výkon a přiběhla na čtvrtém místě. Celkově skončila štafeta 5.

Ve sprintu v historickém městě Grodno pak Terka skončila na 40. místě.

Další informace k výsledkům reprezentace jsou zde.