Třetí místo z Jičína

Víkend 14. a 15. dubna měl na programu v sobotu oblastní žebříčky, v sobotu v noci Mistrovství ČR v nočním OB a v neděli celostátní sprint Manufaktura Český pohár v Jičíně. Jak se dařilo studeneckým závodníkům?

Východočeský pohár měl třetí kolo ve Vojicích na Maxovském chlumu. Za SK Studenec se zúčastnilo 20 závodníků. V D10C vyhrála Bára Chrástová, v D14C byla druhá Markéta Štefanová, H12D byl první Dominik Horáček a druhý Martin Planík. V HDR (děti s doprovodem rodičů) běžela nejrychleji Lucie Šimková.

Po cestě z Prahy do Horní Brusnice se běželo i Mistrovství Pražské a Středočeské oblasti v Konojedech u Kostelce nad Černými Lesy. Šimon Junek byl první v H10L a Matouš Junek druhý v H10.

Večer a v noci většina oddílu pořádala Mistrovství České republiky v nočním OB v Horní Brusnici. V D16 byla šestá Terka Chrástová. Ostatní závodníci se v nabité konkurenci na přední místa nedostali.

V neděli se běžel závod ve sprintu v Jičíně. V kategorii dospělých byl zařazen do světového žebříčku (WRE) a Manufaktura Českého poháru. V dorostu pak do Žebříčku A. Pro ostatní to byl veřejný závod. V D16 se dařilo Terce Chrástové, která skončila třetí.