Úspěchy na Jarním poháru v Praseku

Obec Prasek nedaleko Nového Bydžova hostila o víkendu 24. a 25. března 2018 první dva významnější závody sezóny. Prvním byl v sobotu Český pohár štafet kategorie C, tedy s nejnižším bodovým ziskem do celkového hodnocení. Tím druhým pak v neděli závod na klasické trati, který nabízí závodníkům možnost porovnání se soupeři po zimním spánku.

Český pohár štafet je závod, kde běhají vrcholoví závodníci hlavně v kategoriích dospělých a dorostu. SK Studenec postavil štafetu dorostenek ve složení  Jana Kejmarová, Majda Hrnčířová a Eliška Hamáčková, která skončila na 22. místě z 38 štafet. Dorost SK Studenec ve složení Vítek Štefan, Lukáš Link a Honza Rucker (hostuje ve Studenci z Hořic) skončila na 14. místě z 29 štafet. Skvěle zaběhla Terka Chrástová, která bude celý rok 2018 hostovat v TJ Turnov. Běžela na druhém úseku, kde byla ze všech nejrychlejší a její štafeta skončila v dorostenkách třetí.

Nedělní závod je tradičně společný pro dospělé, juniory i dorost. K dispozici jsou 4 tratě různých délek a každý si zvolí tu, na kterou si troufá. Ta nejdelší klučičí měla 18 kilometrů vzdušnou čarou, takže v terénu si závodníci zaběhli půlmaraton. Studenečtí dorostenci běželi trať C. V holkách běželo na této trati 107 závodnic – Terka Chrástová byla 16., Majda Hrnčířová 59. U kluků to bylo 125 závodníků – Lukáš Link byl  50. a Aleš Muhlbach 64.

Pro žáky a veterány se závod běžel jako první závod Východočeského poháru 2018 a přinesl první medailová umístění. V D10C vyhrála Bára Chrástová, v D12D byla druhá Bára Bulušková, v H10N vyhrál Šimon Junek a v H12D byli na stupních vítězů pouze závodníci z SK Studenec – Martin Planík, Dominik Horáček a Šimon Buďárek. V H35C skončil druhý Petr Junek ml.