Východočeský pohár v neprobádané oblasti Holubího vrchu

Další závod za pořadatelství SK Studenec je na programu 6. října 2018 na pomezí obcí Horní Brusnice a Vidonice. Tentokrát jsme zvolili shromaždiště, které přiblížilo i závodníkům na kratších tratích (žáci a veteráni) kousek lesa, kde do tohoto závodu běhali pouze závodníci elitních kategorií (dospělí). Nabídneme tak možnost uspokojit objevitelské touhy orientačních běžců. V článku naleznete i aktuální odkazy na potřebné informace.

Neoběhaný kousek lesa je jiný než Holubí vrch. Je kopcovitější a zarostlejší. Naštěstí není velký, takže se v něm moc neohřejete a zbytek tratí můžete testovat svojí rychlost v dobře průběžném, převážně jehličnatém lese. Místy narazíte na pozůstatky nějakého kutání (lůmky, prohlubně), kámen nebo terénní tvar. Jedná se o hospodářský les ve správě Lesů ČR, takže o paseky, různě odrostlé hustníky a oplocenky není nouze.

Přípravu závodu řídí Petr Junek st. Tratě připravil odborník na slovo vzatý Ladislav Hrubý. Se shromaždištěm a s cenami nám pomohl pan majitel firmy Carla, takže některé ceny budou sladké. Tradiční motivací na studeneckých závodech jsou i pohár(k)y pro nejlepší, které si můžete vystavit na čestném místě vašich sbírek medailí. Počasí hlasí chladné, ale bez deště – ideální na běhání.

Partneři závodu jsou Obec Horní Brusnice, Obec Studenec, ZŠ a MŠ Studenec, Lesy ČR, AUTO JUNEK s.r.o., Carla spol. s r.o.

Po závodech končí svoji prodejní sezónu svojí tradiční tombolou firma Kazboš.

Odkazy:

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.