Zakončení sezóny stříbrnou medailí

Již tradičně se v první polovině Října konalo mistrovstí republiky štafet a družstev. Závody pořádaly oddíly Ekonom Praha a Sokol Pražák v obci Krajníčko v Jižních Čechách a celý víkend bylo nádherné počasí.

V sobotu se běžel štafetový závod. Běželo se v okolí hradu Helfenburk, ale některé kontroly byly přímo v prostorech hradu. Závod byl mapově velmi obtížný, hlavně díky množství kamenů a skalek, ale také fyzicky náročný, protože se běhalo dost v kopcích. My jsme postavili dvě štafety a to D18 a H18. Největší naděje jsme vkládali do štafety dorostenců, kterým se celou sezónu medaile vyhýbala. To ale již neplatí! Štafeta ve složení Vítek Štefan, Lukáš Link a Honza Rücker předvedla skvělé a vyrovnané výkony a doběhla si pro STŘÍBRNOU medaili z mistrovstí republiky. Dorostenkám to v sobotu tolik nevyšlo, skončily 16.

Spali jsme v nádherném moderním srubu 6km od Prachatic. A jistě chápete, že stříbrná medaile a osmnácté narozeniny se musí alespoň trochu oslavit. Odměnili jsme se společně uvařenou večeří, dortem od maminky a 5 litry zmrzliny. Druhý den ráno nás ale čekal neméně důležitý závod, tak nějaká větší pařba musela počkat.

Nedělní závod družstev se běžel na mapě Paníhájek, tratě byly hodně farstované a některé farsty byly dost nevyrovné. Dorostenecké družstvo se skládá ze 4 kluků a 3 holek. Naše družstvo běželo ve složení Vítek Štefan, Janča Kejmarová, Aleš Mühlbach, Majda Hrnčířová, Honza Rücker, Vanda Vávrová a Luky Link. Závod družstev je velice dlouhý a není úplně možné aby 7 lidí zaběhlo perfektní a bezchybný výkon. Někomu se dařilo, někdo chyby dělal, ale družstva jsou také o tom užít si tu atmosféru a to my jsme si užívali hodně. I náš trenér Láďa, který nám celý víkend dělal doprovod mi po závodě řekl: „Vy by jste měli minimálně dostat medaili za nejlepší a nejhlasitější fandění.” Fandili jsme si mezi sebou, ale podporovali jsme i kamarády z jiných oddílů tak jako oni nás (například Jilemnice), takže hlasivkám dávalo 5h fandění docela zabrat. Celý závod jsme se pohybovali okolo desátého místa. Nakonec jsme skončili 8. a s tím jistě můžeme být spokojeni, protože umístění v TOP10 se jistě počítá.

Víkend bych shrnula jako sluníčkový, užitý a hlavně medailový.