SK Studenec – FK Krásná Studánka 6:0

Ahoj fanoušci a přátelé, včera jsme zahájili za velmi chladného počasí jarní část A-třídy Libereckého kraje. Velmi si vážíme všech , kteří včera přišli podpořit náš tým a určitě je alespoň na chvíli zahřála výhra nad soupeřem FK Krásná Studánka 6:0 (3:0)

Zápas začal velmi opatrně z obou stran a soupeř byl možná prvních dvacet minut více na balónu. Ve 21.min otevřel skóre po odraženém balónu Tom Jandura, což nás trošku uklidnilo. Ve 23.min po faulu na Matyáše Hrubého nařídil sudí penaltu, kterou tentýž hráč s přehledem uklidil do protipohybu brankáře. Do poločasu nám ještě udělal radost kapitán Jirka Povr, který z 25 metrů tentokrát dobře nastavil svůj nárt a výstavní střelou ve 40.min poslal svůj tým do poločasového vedení 3:0.

Ve druhém poločase jsme už byli daleko klidnější a měli hru naprosto pod kontrolou. Bylo to z naší strany velmi dobře takticky zvládnuté utkání, hráli jsme jako tým a v podstatě jsme splnili naše předzápasové představy. Soupeř byl již za stavu 3:0 trošku odevzdaný a v podstatě si za celý zápas nevytvořil jasnou brankovou příležitost. Obrana pracovala rozhodně lépe, než v předchozích pohárových zápasech. Vyzdvihl bych hru mladého Míry Ježka, překvapil nás, jak suveréně celý zápas zvládnul Tom Jandura po pěkných kombinacích se spoluhráči v 57. a 66.minutě dokonal svůj první hattrick v A-třídě. Závěrečný účet 6:0 předložil soupeři pěknou střelou do šibenice Pepa Efenberk.

Děkuji také celé lavičce a omlouvám se za mnou způsobenou chybu, díky níž jsme nemohli vystřídat tak, jak jsme si představovali. Holt klubová kasa cinkne.

Tohle utkání pro nás bylo velice důležité zvládnout, dobře vstoupit do jarní části, upevnit sebevědomí celého týmu. Snad v tom budeme pokračovat i příští týden na horké půdě ve Mšeně, které má v tabulce stejný počet bodů jako my.