FK Jiskra Mšeno – SK Studenec 1:1

Ahoj přátelé a fanoušci, po Velikonocích a úspěšném představení naší aprílové akademie Vám ještě dlužím report ze sobotního zápasu s FK Jiskra Mšeno..

Za krásného počasí sobotního dopoledne jsme jen se slzou v oku procházeli kolem nádherného travnatého hřiště. Na tomto hřišti jsme tenkrát v B-třídě domácí porazili 6:2, nicméně naše kroky směřovali na vzdálenou UMT, bez jakéhokoli zázemí pro fanoušky. Myslím si, že na A-třídu je tohle celkem dost ostuda.

Do zápasu jsme vstoupili s novou posilou v naší brance – Štěpánem Pírem, který k nám přišel z nedalekého FK Košťálov. Štěpán tak rozšířil „kolonii hráčů r.2003“. V prvním poločase jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, jenže naše neschopnost rozvlnit síť chytrou, nebo prudkou střelou byla do očí bijící. Trápilo nás finální zakončení, odvaha, neustálé vyhledávání výhodnějších pozic, místo nekompromisního zakončení. Stále jsme věřili, že pokud budeme trpěliví, tak gól určitě dáme, Soupeř neměl v podstatě nic.

V začátku druhého poločasu, ačkoli jsme se na něj připravovali s jasným cílem, jsme totálně zaspali. Prvních 10 minut do nás soupeř bušil, byli jsme všude pozdě a naivní představa že to nějak půjde byla bláhová. Mšenu tedy stačily dvě minuty, aby nás po chybě ve středu pole potrestal gólem na 1:0 V dalších chvílích nás podržel brankář svými dobrými zákroky. Postupně se hra vyrovnala a zase jsme byli lepším týmem. Bohužel dvě rychlé žluté karty pro Matyáše Hrubého nám zápas zkomplikovaly. Tohle se nesmí stávat! Nicméně jsme v oslabení dokázali vstřelit gól výborně hrajícím Davidem Rychtrem. Síly se vyrovnaly v 85.min, za hru soupeřovou rukou. Měli jsme ještě několik šancí, ale odvážíme si pouze bod. Vzhledem k průběhu utkání to beru jako ztrátu dvou…

Na zápas jsme měli k dispozici pouze tři hráče na střídačce. Bylo nám moc líto, že se při rozcvičení zranil soupeřův útočník a další zranění v kádru Mšena běhen zápasu. Všem popřejme brzké uzdravení, stejně jako našim hráčům. Je začátek sezóny a snad se dáme všichni do kupy.

V neděli 7.4. od 16:30 proti TJ Sokol Ruprechtice