SK Studenec/ Horní Branná – FK Stráž pod Ralskem 2:4 (0:2)

branky: 2x Franta Ruml

V neděli jsme za krásného počasí nastoupili k prvnímu mistrovskému utkání. Naším soupeřem byl tým ze Stráže pod Ralskem. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, ale přesto jsme chtěli zvítězit a bodově se k soupeři přiblížit.

Bohužel se nám do zápasu nepodařilo dobře vstoupit. Náš výkon byl prvních dvacet minut hodně bojácný a fyzicky vyspělého soupeře jsme se zbytečně zalekli. Kluci a holky ze Stráže si s krásou fotbalu příliš hlavu nelámali, hráli nakopávaný fotbal s rychlým napadáním naší rozehry. V pětadvacáté minutě jsme bohužel prohrávali již 0:2. Oba góly jsme dostali z rohových kopů. Postupem času jsme zvedli hlavy a hru vyrovnali, bohužel ani akce Kodyho a zejména pak hlavička Lukyho Marynky gólem neskončily.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s plánem na „csaplárovu past“. V zápase jsme začali mít převahu a vytvořili si i několik pěkných akcí. Zásluhou France se nám podařilo snížit, ale bohužel dva smolné góly z půlky hřiště nás vždy srazily zpět na zem. Po důrazném napadání rozehry od Kodyho a jeho krásné přihrávce před prázdnou branku, výsledek uzavřel Franc na konečných 2:4.

I když se nám zápas úplně nevydařil, doufáme že jsme si alespoň vybrali smůlu až do konce sezóny. Nic nevzdáváme a makáme dál.

Těžký los na začátek sezóny pokračuje i v dalším kole, kdy zajedeme do sousední Jilemnice k očekávanému derby.

Autor: Aleš Jodas