Starší přípravka – Turnaj v Jilemnici

Na závěr podzimní části sezóny 2018/19 v sobotu 1. prosince 2018 se starší přípravka SK Studenec ročníku 2008 a 2009 zúčastnila tradičního halového turnaje pořádaného v Jilemnici. I když by si na turnaj zasloužili jet všichni hráči starší přípravky, vzhledem k systému hry 4+1 museli trenéři zohlednit účast a aktivitu na trénincích a vybrali pouze 9 borců, kteří ve fungl nových modro-oranžových klubových soupravách hrdě reprezentovali SK Studenec. Nevybraní hráči však nemusí smutnit, během zimy se starší přípravka zúčastní i dalších turnajů, takže atmosféru halového turnaje si užijí všichni.

Turnaje v Jilemnici se zúčastnilo 8 týmů, kdy do čtyřčlenné základní skupiny k SK Studenec byla nalosována domácí Jilemnice, Nová Ves a Jičíněves. V prvním zápase naši chlapci jednoznačně přejeli Novou Ves 4:0, a to i přestože jim halový povrch při ovládání balonu dělal značné problémy. S tímto se ale potýkali celý turnaj, neboť přechod ze studenecké umělky do haly chce svůj čas. V druhém zápase se naši kluci utkali s Jilemnicí. I přes vyrovnaný průběh a naše vedení 1:0 však domácí dokázali zápas otočit a 1:2 zvítězit. Porážka zamrzela, ale optimisté už předpovídali odvetu s Jilemnicí ve finále turnaje. Ve třetím zápase s Jičíněvsí naši chlapci po celou dobu vedli a nakonec i zvítězili 4:3. Z druhého místa tak postoupili do semifinále. Zde vyzvali doposud neporažené Roztoky, které publikum bouřlivě povzbuzovalo. Naši borci se toho však nezalekli a z úvodního tlaku vzešlo naše vedení 1:0. Poté si gólové příležitosti vypracoval i soupeř a vyrovnal na 1:1. Vyrovnaný zápas rozhodl smolný vlastní gól roztockých hráčů dvě minuty před koncem zápasu a do finále tak postoupilo naše mužstvo. Nutno dodat, že roztočtí prohru obrečeli, ale emoce k fotbalu neodmyslitelně patří. V druhém semifinále zvítězila Jilemnice, takže se naplnila předpověď o odvetě zápasu v základní skupině. Domácí publikum ve finále mohutně povzbuzovalo své hráče a ti proti našim chlapcům předvedli velice dobrý výkon. Vítězství Jilemnice 3:1 bylo zasloužené. I přes prohrané finále je druhé místo v turnaji pro naši starší přípravku úspěchem. Odměnou za dobrou hru a pěkné góly byly medaile, diplomy a samozřejmě i něco dobrého na zub. Skvělými výkony se v naší brance prezentoval Ráďa Klouza, ale i všichni ostatní naši hráči ukázali, že umí hrát super fotbal s velkou dávkou bojovnosti.

Závěrem je nutno uvést, že turnaj byl ze strany pořadatelů velice dobře zorganizován, zázemí haly je na slušné úrovni a jednotlivé zápasy měly spád a kvalitu, za což organizátorům a zúčastněným mužstvům patří velké díky!

Turnaje se za SK Studenec zúčastnili Vojta Trejbal, Tim Hofman, Ráďa Klouza, Olda Tomáš, Kuba Lejdar, Vojta Kodym, Mára Jílek, Oliver Korotvička a Kuba Šulc.

Petr Bartoň, trenér

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.