Starší žáci obsadili 2. místo na turnaji v Hořicích

V sobotu 23. 2. jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Hořicích. Sešlo se zde 10 týmů hrajících vesměs krajské soutěže. V prvním utkání ve skupině jsme narazili na tým Sokol Kněžmost, se kterým jsme uhráli bezbrankovou remízu. Výborně v brance zachytal Adam Vancl. Následující 2 utkání jsme shodně vyhráli proti Hořicím B a FKM Javůrka 2:0 (3 branky Kuba Junek a 1 Michal D.). Poslední utkání ve skupině jsme prohráli s MFK Nové Město n/M 1:3 (branka Šimon Ulvr). Postup do čtvrtfinále však již měli naši kluci zajištěný. Nakonec jsme tedy ve skupině obsadili 3. místo.

Ve čtvrtfinále nás čekal druhý tým ze druhé skupiny: Sokol Železnice. V první polovině utkání jsme byli lepším týmem a po brance Tomáše Zikeše jsme se ujali vedení. Soupeř ale cca 2 minuty před koncem vyrovnal a o tom, kdo postoupí do bojů o medaile, musely rozhodnout pokutové kopy. Naši „exekutoři“ se v pořadí Šimon U., Michal D. a Kuba J. nemýlili a „šťastnějším“ mužstvem jsme byli my. Semifinále s domácím A-týmem (vítězem druhé skupiny) bylo velmi podobné. Po naší úvodní brance (hlavou se po rohu krásně trefila Linda Zahradníková) jsme další brankové příležitosti nevyužili a soupeř nás nakonec minutu před koncem potrestal a šťastně vyrovnal na 1:1. Opět nás tedy čekaly pokutové kopy. Tentokrát nám stačilo zahrávat a proměnit první dva (Šimon U. a Michal D.) a postoupili jsme do finále! Zde jsme se utkali s týmem FK Dobrovice. Ve finálovém utkání nastřelila obě mužstva tyč, ale branka nepadla. Do třetice nás tedy čekaly pokutové kopy. V prvním kole Šimon U. i soupeř proměnili. Ve druhém kole oba týmy branku nedaly. Ve třetím kole pak proměnil pokutový kop pouze soupeř a k velkému zklamání našich hráčů celý turnaj vyhrál. Druhý skončil SK Studenec a na třetím místě se nakonec umístil náš první soupeř Sokol Kněžmost.

Na turnaji mě potěšilo, že kromě fotbalových dovedností kluci a Linda ukázali i bojovného ducha, „jízdu na hranu“ fyzických sil (jako jeden z mála týmů jsme měli pouze 2 hráče na střídání) a vítězného ducha.

Pavel Mečíř, trenér

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.