Starší žáci vstoupili do sezóny vítězně, FK Jablonec – SK Studenec 2:3 (2:2)

(21’, 29’ : 5’ a 13’ Dany Mečíř, 40’ Kuba Junek).

Starší žáci vstoupili do sezóny na hřišti druhého týmu soutěže – FK Jablonec. Soupeř tentokrát nastoupil s o jeden rok mladším týmem: ročníky 2005 a 2006. Kluci vstoupili do zápasu výborně. Dany Mečíř nejprve využil zaváhání obrany a po dlouhém pasu chladnokrevně proměnil samostatný nájezd. Druhý gól pro stejného hráče připravil nádherně přihrávkou před odkrytou branku Kuba Junek a po čtvrt hodině jsme vedli 2-0! Soupeř v druhé polovině prvního poločasu zpřesnil kombinaci a po standardní situaci snížil. Následně mohl zvýšit opět po chybném vyběhnutí brankáře Dany M., ale střela z dálky do prázdné branky skončila na tyči. Soupeř nás potrestal a po „závaru“ před brankou do poločasu vyrovnal. V úvodu druhého poločasu přidal po nádherné kombinaci třetí branku Kuba Junek. Po zbytek zápasu byl Jablonec lepší v držení míče. V závěrečném tlaku soupeř nastřelil 2x tyč a skvělým zákrokem se v naší brance vyznamenal Adam Vancl. My jsme vyráželi do nebezpečných brejků, po jednom z nich mohl vedení zvýšit Šimon Ulvr, ale i jeho střela skončila na tyči. Cenné vítězství proti soupeři z čela tabulky se nám ale podařilo ubránit.

Trenéry velmi potěšil výkon celého mužstva. Obrana hrála skvěle a soupeře nepouštěla do šancí. (Vedle tradičních opor Toma Zikeše a Kuby Šimáčka si v obraně odbyla výtečný debut i Kája Huřťáková). Krásné kombinace (často proti přesile soupeřů) a efektivní zakončení předvedli i ofenzivní hráči. Jen tak dál – již tuto neděli nás čeká vedoucí tým krajského přeboru – FK Turnov!