Dva závody celostátních žebříčků

O víkendu 9.-10. června se náš oddíl rozdělil na dvě části. Jedna skupina zamířila na Moravu konkrétně do Hrabové u Šumperka, kde se konaly dva závody Žebříčku A. Druhá skupina zamířila na opačnou stranu republiky a to do obce Hluboká v Plzeňském kraji na závody Žebříčku B-Čechy západ.

Na áčkách byla pro závodníky v sobotu připravena krátká trať na mapě Malá Polanka v kopcovitém terénu v podhůří Hrubého Jeseníku. Nejlépe se v sobotu ze Studeneckých závodníků dařilo Terce Chrástové, která skončila 5. Pro super výsledek si doběhla také Janča Kejmarová, která skončila 14. v kategorii D18A. Ve Studeneckém souboji v H16A porazil Luky Link (22.) o 5 vteřin Vítka Štefana, který skončil 24. Tomáš Chrást v kategorii H40B skončil 21.

V neděli čekala áčkaře klasika. Závod byl velmi dlouhý a náročný. Například na kluky v H16A čekala trať dlouhá 8,1km s převýšením 250m. Opět skvělý výsledek s umístěním těsně za stupni vítězů brala v D16A Terka Chrástová. Janča byla 14., Vítek 23., Luky 29. a Tomáš 17.

Zapomínat nesmíme také na Honzu Rückera (HOR), který stejně tak jako Terka, potřeboval o víkendu získat body do nominačního žebříčku na Mistrovstí Evropy dorostu. To se mu skvěle povedlo! Sobotní krátkou trať vyhrál a v neděli skončil 6.

Rozhodně se nedá říci, že by béčkaři zůstali ve stínu super výsledků áčkařů. V sobotu měli narozdíl od áčkařů klasiku. Zajímavostí byl u několika tratí přeběh, někdy spíše “přebrod” přes řeku Střelu. Nejlépe se dařilo v D18B Majdě Hrnčířové, která vyhrála s náskokem 2,5 min před ostatními soupeřkami. Marky Urbanová skončila 6. v D20B, Aleš Mühlbach 10. v H18B, Ivča Hrnčířová 13. v D16B, holky v D14B skončily Marky Štefanová 16. a Majda Chrástová 28. Ve veteránských kategoriích si Katka Junková vyběhla 19. místo (D45B) a Petr Junek 21. místo (H60B).

Noc jsme strávili v budově školy v přírodě (Sklárna), kde nás zaujala lanová dráha. K večeři byly výborné špagety. Druhý den byla na programu krátká trať. Ta se nejlépe povedla Alešovi v H18B, který doběhl na skvělém 2. místě a od vítězství ho dělilo jen 24 vteřin. A moc pěkné páté místo brala Marky v D20B.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.