Konečně závody

V sobotu a v neděli proběhly za krásného letního počasí první letošní závody – sprint Českého poháru a ŽA v Jihlavě a middle na Čeřínku. Oba závody dostaly výjimku od Ministerstva zdravotnictví a aspoň “ti nejlepší” se tak mohli dostat po dlouhé době do závodního módu. Na Vysočinu se tak i přes všemožné podmínky účasti (dva dny starý PCR test a pečlivě vyplněný selfreporting formulář, včetně absolvování měření teploty…) podařilo dostat dva studenecké závodníky.

Sprint se skládal ve všech kategoriích převážně ze tří částí – historického centra města, terasovitého svahu a areálu ZOO. Městká část byla velmi rychlá, naopak postupy ve svahu byly kvůli všudypřítomnému privátu fyzicky velmi náročné a samotnou třešničkou na dortu závodu byl závěr přímo jihlavské ZOO – kontroly u plameňáků, zeber nebo ve výběhu koz kamerunských. Velmi pěkně zaběhla Majda Chrástová a v D16A tak obsadila 11. místo, Ondra Paleček pak 16. místo v H20A.

Nedělní závod na krátké trati se konal na Čeřínku, v oblasti poměrně dost zdevastované intenzivní těžbou dřeva, ale i přes nadměrně nepříjemnou podložku, se spadanými stromy nebo klacky, byly směrné časy v mnoha kategoriích překonány. Tratě nebyly vedeny pouze samotných lesem, ale i po pasekách nebo místy skalnatých vrcholcích. Majda skončila na 22. místě, Palda po dvou chybách stačil jen na 31. místo.

Ondra Paleček