Za Láďou Hrubým

Některým zprávám se zdráháme uvěřit a stále doufáme, že je to jen jedna z falešných zpráv. K takovým zprávám patří i ta dnešní (17.2.2021). Do svého nebeského orienťáckého království se téměž bez rozloučení odebral Láďa Hrubý, dlouholetý trenér našeho klubu.

Jeho otcem byl Ladislav Hrubý, český reprezentant v běhu na lyžích, účastník olympijských her v Innsbrucku v roce 1964 a mimo jiné vítěz prvního ročníku Běhu na Žalý v roce 1966.

Láďa se však od mládí věnoval orientačnímu běhu a v dorosteneckých kategoriích se umisťoval v první desítce na závodech Mistrovství tehdejší ČSSR. Jedinou medaili získal v kategorii H17 v roce 1972 ve svém oblíbeném nočním orientačním běhu, kdy doběhl na 2.místě za Jiřím Cabrnochem a před Jaroslavem Kačmarčíkem. Bronzovou medaili mezi dospělými získal v roce 1979 v dresu TJ Jičín v závodě štafet (Ladislav Hrubý, Přemek Škoda, Jiří Ticháček, Jaroslav Kačmarčík).

V jičínském klubu se výrazně podílel na organizaci tradičních Pětidenních, které přilákaly na dnešní dobu jíž neuskutečnitelné množství závodníků. Jako trenér se podílel na úspěších jičínského klubu, které vyvrcholily ziskem nejen československých a českých titulů, ale i evropských a světových.

V roce 2003 přechází do Studence a připravuje tréninky pro oddíly z Podkrkonoší a spoluzakládá Podkrkonošskou ligu. Trenérsky se věnuje především dorostu a pro studenecký klub přináší první mistrovské medaile. Organizuje soustředění nejen pro studenecký klub, ale i pro ostatní oddíly a připravuje legendární zájezdy do Švýcarska, Norska a Slovenského krasu.

Jeho odchod je pro SK Studenec velkou ztrátou (ještě před pár dny jsme plánovali, co nás letos čeká) a zůstává navždy zapsán v krátké historii orientačního běhu ve Studenci. Láďo, moc děkujeme……

Ladislav Hrubý (1955 – 2021)