MČR na krátké trati

Již tradičně jarní sezonu zakončuje Mistrovství republiky na krátké trati. Letos se pořadatelé z OK Lokomotivy Trutnov mohli pyšnit velice náročnými terény u obce Markoušovice. Více než 1500 závodníků se za velmi pěkného počasí vydalo na trať, kterou oba dny postavil Jan Petržela. Běhalo se v okolí Čížkových kamenů, kde je velmi rozmanitý terén se spoustou kamenů a v jedné části také náročný kamenitý svah.

V sobotu se běžela kvalifikace. Závodníci byli rozlosováni do rozběhů a podle jejich výkonů pak postupovali do finále. Opravdu skvěle se dařilo našim dorostencům. Lukáš Link vyhrál svůj rozběh, stejně tak Honza Rücker a Vítek Štefan byl ve svém rozběhu druhý. Všichni tři postoupili do finále A, což hlavně pro Vítka znamená zajištění licence A na příští rok. Do finále A se svým výkonem nominoval ještě Petr Junek v kategorii H40. Do finále B pak postoupily Terka Chrástová a Janča Kejmarová (D18) a Majda Hrnčířová a Marky Urbanová (D20).

V neděli se na trať vydaly nejprve nemistrovské kategorie. Z nich si nejlépe vedla Terka Chrástová, která skončila druhá. Dvě devátá místa získaly Katka Junková (D45B) a Majda Hrnčířová (D20B). Áčkaře nejprve čekalo čekání v centru závodu, následně karanténa a pak již samotné finále MČR. Závodníci dělali v náročných terénech hodně chyb, kterých se nevyvarovali ani někteří naši závodníci. Luky Link po sobotním vítězství skončil ve finále 14. Lépe si vedl Vítek Štefan, který běžel skvěle a skončil na sedmém místě. Nejlépe si vedli naši dva hostující závodníci v dresech TJ Jiskra Hořice. Vanda Vávrová byla 5. v mladších dorostenkách a Honza Rücker skončil těsně za medailí na čtvrtém místě. Petr Junek skončil ve finále 8.

Po závodě proběhlo také slavnostní představení závodníků, kteří budou v následujících dnech reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy dorostu nebo na Juniorském světovém šampionátu. Mezi nimi nechyběly naše dvě skvělé závodnice Vanda Vávrová a Terka Chrástová, kterým budeme držet palce a fandit na dálku do Běloruska, kde běží 27.-30.6 MED.