MČR Štafet a Družstev

Letošní zakončení sezóny – Mistrovství republiky štafet a družstev – pořádal oddíl SK Praga Praha u obce Tis u Blatna. Oproti loňsku ubylo stupňů na teploměru a sluníčka na obloze. Běhalo se ve zvlněném terénu, ale žádné velké kopce tam nebyly, což byla pěkná změna po nedávném mistrovství na klasické trati. V lese bylo hodně kamenů, celkem dost cest a stále se střídaly porosty.

Naše devítičlenná výprava vyrazila již v pátek. Bydleli jsme v luxusním penzionu v obci Očihov se saunou, kulečníkem, pinpongovým stolem a krbem.

V sobotu jsme na start postavili 3 štafety (D18, H18 a MIX). Dorostenci i dorostenky měli naděje poprat se o nejvyšší příčky. Kluci dokonce obhajovali titul vicemistrů republiky z lonškého roku. Opět běželi dobře, ale konkurence byla veliká. Po druhém úseku to vypadalo na bronzovou medaili, ale po menší chybě na posledním úseku skončili 6. Stejně tak dorostenky si vedly dobře, v průběhu druhého a třetího úseku vylepšovaly svoje umístění a skončily také na šestém místě.

Na nedělní závod jsme se těšili ještě mnohem víc. Naše dorostenecké družstvo bylo vypsáno mezi favority, a tak vybíhalo do lesa s GPSkou na zádech. Vítek na prvním úseku předával s minimální ztrátou na čelo závodu. Ani jednu příčku neztratila Janča na druhém úseku. Na Aleše čekal nejdelší úsek, kde se celý závod rozhodl. Bohužel Aleš chyboval, a i když jsme měli na posledních čtyřech úsecích skvělé běžce, velkou ztrátu na čelo už nebylo možné dohnat. Terka vyhrála svůj čtvrtý úsek a stahovala příčky. Luky na pátém úseku běžel taky skvěle, na úseku skončil třetí a taky vylepšil umístění družstva. Šestý úsek běžela Vanda, neběžela špatně, ale nepodařilo se jí umístění vylepšit. Poslední úsek patřil Honzovi. Věděli jsme, že před ním jsou ještě družstva, která bychom chtěli a mohli porazit. Běžel skvěle, na diváckém průběhu byl asi minutu za pardubickým závodníkem. Bylo to napínavé, celý závod jsme fandili, ale tohle jsme prožívali ještě o hodně víc. Ta radost, když se Honza vynořil z lesa dřív než Pardubičák byla obrovská, byli jsme nadšení skoro tak, jako bychom byli z medaile. Honza doběhl v druhém nejlepším čase na úseku a zajistil družstvu umístění na hezké 6. příčce.

Byli jsme tedy nejvyrovnanější oddíl v dorostu. Tři šestá místa za víkend určitě nejsou špatná, možná jsme čekali víc, ale takový je orienťák. Podle mě si naši dorostenci zaslouží, abych zmínila, že součet časů kromě třetího úseku měli lepší i než vítězné družstvo z Kamenice. Na to se ale bohužel nehraje.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.