Mistrovství republiky na krátké trati 2021

Dvanáctého června pořádaly společně dva oddíly ze Šumperka závod MČR na krátké trati. Studenecká výprava se oproti předchozím závodům rozšířila o jednoho člověka – Luky Link se vrátil z jeho pobytu v USA, a tak do okolí Šumperka vyrazili 4 naši závodníci.

Doba je netradiční, a tak netradiční bylo i toto MČR. Běželo se totiž pouze jeden den, jeden závod. Dříve se běhala vždy v sobotu kvalifikace a v neděli finále, ale letos se o cenné kovy a tituly bojovalo tedy hned v sobotu. Běželo se v horském lese se spoustou kamenných kup a balvanových polí. Bohužel les byl dost zarostlý trávou, a tak měli později startující závodníci značnou výhodu v podobě vyšlapaných cestiček.

Pro nejlepší umístění si z řad našich závodníků doběhl 18. Luky Link v kategorii juniorů. Porazil tak dva své oddílové kolegy – 28. Ondru Palečka a 29. Vítka Štefana. Na 29. místě se také umístila Majda Chrástová v kategorii mladších dorostenek.

I když MČR bylo jen v sobotu, závodníci i v neděli měli nabitý program. Běžel se totiž závod žebříčku A. Zkrácená klasická trať se konala ve stejném místě jako sobotní šampionát. Opět se tedy běželo v horském lese, kde o kopce rozhodně nebyla nouze.

V nedělním závodě se dařilo lépe Majdě Chrástové, která si polepšila na 21. příčku. Souboj našich třech juniorů tentokrát vyhrál Ondra Paleček, který skončil 25. Luky Link si vyběhl 32. místo a Vítek Štefan skončil 34.