Mistrovství republiky na krátké trati

První říjnový víkend se konalo pod záštitou oddílu OK Jiskra Nový Bor Mistrovství ČR na krátké trati. Krátká trať nebo také middle se tradičně běhá na konci jarní sezóny, ale letos je tak trochu vše jinak. Bohužel je velká pravděpodobnost, že kvůli zhoršující se situaci tento šampionát byl letošním posledním.

Běželo se v náročném skalnatém terénu nedaleko obce Kunratice u České Kamenice. Na startu bylo něco okolo 500 závodníků včetně několika elitních světových závodníků ze Švédska a Švýcarska.

Podmínky pro běhání byly ideální – slunečné počasí, ale né moc velké vedro. Na trať vyrazilo 7 závodníků ze Studence v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Nejlépe si vedla Terka Chrástová, která skončila 8. v kategorii D18. Skvěle běžel taky Ondra Paleček, který si 9. místem v juniorech vyběhl licenci A na příští rok. Licenci A si rovněž zajistil Kuba Procinger 17. místem v H18.