pravděpodobně poslední závody VČP

O zářijovém prodlouženém víkendu se uskutečnily za né příliš pěkného počasí dva závody východočeského poháru. První uspořádal oddíl Sportcentrum Jičín krátkou trať v Konecchlumí. Zde se nejlépe dařilo Barče Chrástové a Kubovi Dostálovi, kteří oba vyhráli ve své kategorii. Věra Nováková skončila na pěkném 4. místě v D10N,Kuba Procinger byl 5. v H18C a šestá místa si vyběhli Ondra Paleček (H21C) a Roman Puš (H45D).

Klasickou trať v den státního svátku uspořádal oddíl Spartak Rychnov nad Kněžnou u obce Javornice nedaleko Orlických hor. Kvůli špatnému počasí se na start vydalo pouze 9 studeneckých závodníků. Nejlépe se vedlo Barče Chrástové, která sice poprvé v této sezóně nezvítězila, ale i tak doběhla na skvělém 2.místě. Druhá skončila také Iva Vejrová v D21D. Ještě lépe se vedlo Kubovi Procingerovi, který vyhrál kategorii H18C. Další umístění v první šestce přidali Majda Hrnčířová, Eva Linková, Roman Puš a Tomáš Chrást.

O prvním říjnovém víkendu se neběželo pouze MČR na krátké trati, ale také další závod VČP shodou okolností v terénech loňského MČR na krátké trati, Letos tam uspořádal oddíl TJ Lokomotiva Trutnov oblastní závod na zkrácené klasické trati. Mezi kameny a kamennými poli se nejlépe z 32 našich závodníků na startu vedlo opět Barče Chrástové, která doběhla 2. Závod se také skvěle vydařil Lauře Buďárkové, která skončila 3. v kategorii D10C. Třetí také doběhla Iva Vejrová v D21D. Čtvrtá místa získaly Věrka Nováková (D10N) a Dáša Lánská (D12D).

Vzhledem k současné situaci musely být další závody východočeského poháru zrušeny. Zda se ještě nějaké uskuteční se zatím neví.