Náročná mistrovská klasika pro Báru

Teplá zima znemožnila pořádání všech naplánovaných závodů v lyžařském orientačních běhu, a tak Český svaz orientačních sportů v nouzi využil možnost odjet závody společně s rakouskými závody v alpském Postalmu. V sobotu 24. února 2024 se tak v dorostu a juniorech jelo Mistrovství České republice na klasické trati.

Lyžařští orientační běžci se tak zařadili mezi rychlobruslaře, bobisty, sáňkaře, skeletonisty, jachtaře, surfaře a mnohé další sportovce, kteří podmínky pro přípravu v České republice nemají, ale přesto je sport baví. SK Studenec držel vlajku vysoko, protože vyslal 9 závodníků, což vzhledem k účasti z Česka byl každý sedmý.

Ani v Rakousku to se sněhem není zázračné o čemž svědčilo zeleno a vytrvalý déšť v oblastech pod 1000 m.n.m., který jen v páteční večer přešel asi na 2 hodiny ve sněžení. Sobotní ráno vykouzlilo jasno a sněhový poprašek v místě ubytování u jezera Wolfgangsee, ale hlavně asi 40 cm nového prašanu na náhorní plošině a ukázkovou zimu s panoramaty jako z reklamních časopisů.

Klasická trať zařazená pro dorost a juniory jako Mistrovství ČR byla celkem kopcovitá a fyzicky náročná s rychlými postupy na rolbových stopách s velmi pomalými úseky prošlápnutými lyžařem.

Tým SK Studenec získal celkem 5 zlatých medailí – Bára Chrástová, Bára Pušová, Kryštof Junek, Šimon Junek a Petr Junek.