1.FK Nová Paka – SK Studenec/Horní Branná 3:2 (2:1) prodloužení 0:1

Regenerace v novopackém bazénu

branky: Šulcik 2x , v prodloužení – Míra Greguš 1x

Další z řady přátelských zápasů jsme tentokrát sehráli se sousední Novou Pakou. Tento zápas jsme již tradičně spojili s návštěvou bazénu.

Zápas se hrál pro nás klasických 80 min a protože nám zbyl ještě nějaký čas, sehráli jsme i třetí patnácti minutový poločas.

Výsledkově se nám zápas sice úplně nevydařil, i když na mistrovství světa v Kataru bychom alespoň na bod dosáhli.

Rozestavení jsme opět zvolili pouze na tři stopery a kluky z obrany musím chválit. Obranná trojice Olda – Míra – Kubzy si opravdu sedla. Výborně pracují s prostorem, navzájem se zajišťují, otáčí hru a nebojí se ani přejít 1v1. V zápase udělali jednu chybičku, když v začátku utkání přeskočil balón jednomu z hráčů nohu a samostatný nájezd domácí proměnili.

Jestli nám něco vyloženě nejde, tak je to práce s psychikou a hra když začneme prohrávat. Tentokrát se kluci a Klárka poměrně brzy oklepali a v zápase jsme začali udávat jasné tempo a troufnu si tvrdit, že kvalita byla na naší straně. Jak už to ale někdy bývá, my jsme hráli fotbal a soupeř dával góly.

Dařila se nám výstavba hry a součinnost obranné a záložní řady. Bohužel v poslední třetině hřiště jsme byli tentokrát nevýrazní. Šancí jsme si vytvořili poměrně dost, ale síť se prostě nechtěla vlnit. Máme tak před sebou další těžký úkol a to sladění přechodu mezi zálohou a útokem. Což je i jeden z úkolů pro jarní část sezóny. Pro pomoc a radu si nejspíše pozveme našeho okresního GTM Jirku Šulce.

Ve druhé půli jsme prohrávali již o dva góly, rozhodli jsme se proto oživit útok a z postu stopera jsme posunuli na „hroťáka“ Míru Greguše. Šance přibývaly, ale více než na jednu tyčku a snížení na 2:3 to nestačilo. V nastaveném čase jsme pokračovali v pěkném výkonu, soupeře jasně přehrávali a zaslouženě jsme se dočkali i gólu a nadstavbu jsme tak ovládli 1:0.

Za mě to byl super přatelák plný emocí, vyzkoušeli jsme si posílení útoku. Sehráli další porci zápasových minut se třemi obránci. Třešničkou na dortu pak byla návštěva bazénu, kde jsme vše hodili za hlavu a užili si naprostou pohodu.

Poděkování patří našim příznivcům, kterých se v Pace sešlo opravdu dost. Ke konci se možná nechali až příliš vtáhnout do zápasu ale emoce k fotbalu patří.

Děkujeme borcům z Nové Paky za krásné odpoledne, když to vyjde odvetu bychom měli sehrát během března.

Příští přátelské utkání nás čeká v neděli 25.2. od 9 hod. v Trutnově proti diviznímu týmu MFK Trutnov U14. To už bude asi jiný „fičák“, ale jak se říká – silnými rosteš.