Prodloužený víkend v Plzni

Již v pátek 29. května 2018 v 11:15 se naše Studenecká banda vypravila do daleké Plzně. Cesta byla dlouhá, ale dorazili jsme s předstihem na Plzeňský atletický stadion, kde se běžel nominační závod 3000m na dráze na MED a JWOC. Z naší výpravy se rozhodli poměřit s ostatními síly Terka Chrástová, Luky Link, Vítek Štefan a Honza Rucker.

Nejlépe se dařilo Terce, která si v čase 11:32 doběhla pro 5 bodů. Výborně zaběhl také  Honza (čas 9:57) a tím si vyběhl 4 body do nominačního žebříčku. Noc jsme strávili uprostřed Plzně na internátě a ráno jsme vyrazili do nedaleké obce Třemošná, kde se běžel štafetový závod. Běželo se na mapě Býkovna ve zvlněném terénu s velkým množstvím  jam a rýh. Největší naděje jsme vkládali do štafety dorostenců. Kluci běželi skvěle, vypadalo to na umístění na stupních vítězů, ale bohužel neměli všechny kontroly v pořádku a tak byli diskvalifikováni. Dorostenky skončily na 22. místě.

Odpoledne nás čekal sprint, předtím jsme si vyzkoušeli Plzeňskou MHD. Centrum sprintu bylo v Plzeňském pivovaru. Před závodem nás zarazilo, že několik tratí bylo zkráceno o závěrečné kontroly právě v pivovaru. Nejtěžší místo na trati byl Rooseveltův most. Bylo těžké se orientovat ve dvou výškových úrovních a navíc byl most po celé délce nepřekonatelným plotem rozdělen, a tak hodně závodníkú zde dělalo chyby a ztrácelo cenné vteřiny, v některých případech bohužel i minuty. V cíli bylo spousty zmatků s výsledky z mnoha důvodů, vyhlášení tedy bylo přesunuto na neděli. Nakonec se v hlavních kategoriích závod ukončil na předposlední kontrole. Po zveřejnění konečných výsledků mohla Terka Chrástová slavit již druhé první místo ze sprintu v řadě, když druhou Markétu Mulíčkovou (ABM) porazila pouze o vteřinu. Vyběhla si tak dalších 6 bodů do nominace. Honza si 6. místem vyběhl body dva, protože vítěz (Maďar Zoltán Bujdosó) se do žebříčku nepočítá.

Výsledky sprint:

Kategorie: D16A
1.Chrástová Tereza (SK Studenec) 11:11
Celkem 76 závodníků.

Kategorie: D18A
1.Poláková Lenka (OOB TJ Slezan Opava) 11:09
37.Hrnčířová Magda (SK Studenec) 16:58 (+ 5:49)
38.Kejmarová Jana (SK Studenec) 17:23 (+ 6:14)
43.Hamáčková Eliška (SK Studenec) 20:12 (+ 9:03)
Celkem 57 závodníků.

Kategorie: H16A
1.Bujdosó Zoltán (SPA) 10:55
30.Link Lukáš (SK Studenec) 13:17 (+ 2:22)
41.Štefan Vít (SK Studenec) 14:29 (+ 3:34)
Celkem 82 závodníků.

V neděli ráno byly druhé štafety ve Třemošné. Tentokrát se běželo na mapě Kvočna, tratě byly trochu více do kopce, kontrol od soboty ubylo a tak nás čekaly delší postupy. Tak jako v sobotu kluci, tak v neděli bohužel neměla ražení v pořádku štafeta dorostenek, dorostenci doběhli 17., Majda Chrástová v D14 běžela za Východočeskou oblast a její štafeta skončila 6. a Terka Chrástová v dresu OOB TJ Turnov dofinišovala svojí štafetě pro 4. místo v dorostenkách. Vyčerpáni, opáleni, trochu i spáleni, avšak se zlatou medailí ze sprintu jsme se přes půl republiky vrátili zpátky domů.