Sprintový víkend – 2krát MČR

Letos se s roční pauzou do programu závodů vrátil kompletní sprintový víkend. Pořádání měl na starost oddíl OK Lokomotiva Pardubice a na oba dny vyšlo moc pěkné počasí.

Sobota patřila individuálnímu MČR ve Sprintu. Běželo se ve městě Čáslav. Centrum závodu bylo na místním atletickém stadionu, kde běhaly hvězdy jako například Jarmila Kratochvílová Ludmila Formanová. Závod startoval v historickém centru města, pokračovalo se v okolních parcích, část ve vilové zástavbě a následovalo bloudění mezi ploty u atletického areálu a pár lesních kontrol (pro sprint dost neobvyklých) ve svahu nad shromaždištěm.

My si z Čáslavi odvážíme dvě nepopulární čtvrtá místa. Dvě vteřiny za medailí skončila Terka Chrástová ve starších dorostenkách (loni první v D16) a úplně stejný odstup od třetího místa a úplně stejnou bramboru si svým výkonem vysloužil Petr Junek v kategorii H40. Skvěle běželi Janča Kejmarová v D18 (12.) a Luky Link v H18 (14.) Oba si tak samozřejmě zajistili licenci A na příští rok.

Druhý den se dění přesunulo do Pardubic, konkrétně do městské části Polabiny III. Na programu bylo Mistrovství ČR ve sprintových štafetách. Závod se běžel v odlišném terénu než sprint a i tratě byly dost jiné – podle většiny závodníků zajímavější. Sprintové štafety se běhají ve složení DHHD a směrný čas každého úseku byl okolo 15minut. Běželo se z části na klasickém sídlišti, v prostoru mateřské školky, na loukách okolo slepého ramene Labe, ale taky v areálu BMX. Nejdříve tedy závodníci absolvovali dost rychlou část a následovala mapově obtížnější mezi překážkami právě v areálu BMX.

Studenec postavil na tento závod 3 štafety.

Jako první se na start vydali dorostenci. Naše stafeta běžela ve složení Vanda Vávrová, Vítek Štefan, Luky Link a Terka Chrástová. Již od začátku běželi na velmi dobré umístění. Vanda zalítla úplně neskutečně, vedla již na prvním rádiu a na předávce byla na děleném prvním místě se štafetou ZBM. Vítek to na druhém úseku neměl vůbec lehké mezi fyzicky velmi dobře vybavenými soupeři. Mapově to ale krásně ustál a předával 7. Luky si vedl skvěle, stáhl nějaké ty příčky a předával na 4. místě s minimálním odstupem od medaile. Nejtěžší úkol měla Terka na posledním úseku. Běžela mezi samýma sprinterkama, ale stále se držela okolo 3-4. místa. Nevyvarovala se jedné chybky a ve finiši měla proti sobě nelehkou soupeřku. Nakonec dorostenci skončili na krásném 6. místě (5. z českých štafet), což je určitě skvělé umístění. Ale jak řekl náš trenér … Něco tomu stále chybí.. že by medaile?

Následoval závod dospělých a ve 12:15 startovali veteráni. Podpora veteránů byla dle mého názoru podobně velká jako u závodů mistrovských kategorií. Z každé strany se během jejich závodu ozývalo: “Mami pojď, tati pojď!” Naše štafeta v DH140 si nevedla vůbec špatně, doběhli si pro 8. příčku. Druhá štafeta Studeneckých veteránů v DH180 byla 21.