Víkend v Šumperku

8členná skupina orienťáků ze Studence vyrazila na celý víkend do Šumperka, kde je čekala nominační dráha, sprint a dvoje štafety.

V pátek v podvečer nejen že Český Národní tým hrál první zápas na MS v hokeji, ale taky se běžely 3km na dráze, která je důležitá pro zisk bodů do nominačního žebříčku na MED/JWOC. Všichni Studenečtí se s tím poprali, a tak jsme si mohli dat zaslouženou pizzu k večeři.

V sobotu dopoledne nás čekal sprint v centru Šumperka. Tam už mimo dorostence závodili i 3 naši žáci za východočeskou oblast. Dařilo se jim moc dobře, všichni 3 brali/blokovali body, a tak pomohli své oblasti. Pro dorostence a juniory to byl opět nominační závod a nejlepe si vedla Terka (D18A) a Vanda (D16A), obě skončily 4. a získaly 3 body.

Odpoledne přineslo další velice napínavý závod štafet. My jsme postavili dvě štafety (D18 a H18). I přestože obě štafety nešly bez chyby, tak ostatní úseky zalítli a s výsledky jsme byli spokojený.  Holky byly v nabité konkurenci 7. a kluci 5., Barča Chrástová se štafetou VČO2 zvítězila.

Nedělní štafety se bohužel běžely za špatného počasí. Všude bylo bláto, ale správní orienťáci se toho nezaleknou. Holkám se závod zase dost povedl, sobotní umístění ještě o jedno místo vytáhly, takže skončily 6. Kluci měli závod moc dobře rozběhnutý. Na posledním úseku dokonce Luky vedl, ale ukázalo se, že i velcí závoďáci obcas dělají chyby. Nakonec kluci skončili 13. Honza Rücker svůj úsek dokonce vyhrál. Barča za VČO přidala další medaili –  tentokrát stříbro. Tento víkend jsme tedy kromě první zkoušky nových dresů taky zjistili, že ve štafetách mají dorostenci šanci bojovat o přední umístění.