Štafety a sprint v Českém Dubu

Další dva závody českého poháru pořádaly oddíly TJ Turnov a Slavia Liberec.

První z nich se běžel ve velmi náročném jizerskohorském terénu nedaleko obce Kořenov. V lese bylo spoustu kamenů a borůvčí. Závod byl těžký jak mapově, tak kvůli náročné podložce i fyzicky. Studenec postavil dvě štafety. Lépe se vedlo dorostencům (Honza Rücker, Aleš Mühlbach a Luky Link), kteří se pohybovali na předních místech v průběhu celého závodu. Nakonec skončili 7. Dorostenky si vyběhly 13. místo.

Odpoledne se běžel sprint ve městě Český Dub. Pro elitní závodníky byl tento sprint také sprint nominační na další kolo světového poháru. První část závodu se běžela po sídlišti a pak v historickém centru města, na druhou část nás poslali do parku a zahrad. Jednoznačně nejlépe běžela Terka Chrástová, která zvítězila v kategorii D18A. Výborně běžel i Honza Rücker, který skončil třetí.

Nedělní štafety se běžely v docela odlišném terénu než ty sobotní. Ubylo kamenů a borůvek, přibylo kopců a delších postupů. Dlouhé byly nejen tratě v lese, ale i povinné úseky. Na nedělní závod jsme postavili kromě dorosteneckých štafet také dvě štafety veteránské. 3 naše štafety se vešly do první desítky. O trošku lépe než kluci si vedly dorostenky (Vávrová, Kejmarová, Chrástová). Vyběhly si 4. místo, kde je od medaile dělila jen minuta a půl. Rozhodně musím vyzdvihnout výkon Vandy Vávrové, která vyhrála svůj první úsek. Dorostenci běželi také výborně, neboť skončili jen o jedno místo hůře než holky – pátí. Z nich nejlépe běžel Honza Rücker, který v závěrečném pytlíku urval dva další soupeře. Kluci si tak vylepšili o dvě místa svoje umístění oproti sobotě.

Veteránky v kategorii D135 skončily také páté.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.