Vienna o-challenge

Poslední víkend prázdnin jsem se vydala na průzkum Vídně, s cílem odběhat všechny tři etapy sprintových vícedenních závodů Vienna Orienteering challenge.

Do Vídně jsme dorazili již ve čtvrtek, abychom měli více času poznávat krásy města. Navštívili jsme zábavní park Prater a vyzkoušeli několik atrakcí. Večer jsme projeli kousek Vídně na koloběžkách a před spaním si dali sushi.

První etapa měla centrum u slepého ramene řeky Dunaj, kde byla i moc hezká pláž. Běželo se za moc hezkého počasí mezi paneláky. Pár kontrol bylo v parku, ale většina v zástavbě s více úrovňovými částmi. Dokonce jsem poprvé v závodě běžela po jezdících schodech. Tratě byly hezké, některé kontroly vyžadovaly více koukání do mapy a čtení popisů. Škoda byla, že některé kontroly nebyly nastaveny do bezkontaktního režimu, ale naštěstí jsem si toho včas všimla a razila kontaktně.

Druhá etapa byla zas o poznání jiná než ta první začínalo se ve městě, kde se běhalo hodně po schodech mezi domy. Pak nás jeden dlouhý postup dovedl až do parku. Bylo zde spoustu jezer a i pár kopečků. Jakožto závodníci elitních kategorií jsme měli výměnu mapy v centru závodu. Po každé etapě nás udivovalo, že nám v cíli nabízeli Redbully a suché pečivo.

Ve volných chvílích jsme se vydali k zámku Schönbrunn, kde jsme navštívili labyrint a ZOO. Prohlídli jsme si katedrálu sv. Štěpána, Hundertwasserhaus, vykoupali se v Dunaji a šli na kolotoč, který nás vyvezl do výšky 90metrů, a tak jsme měli krásný výhled na noční Vídeň.

Třetí etapa se běžela po areálu kampusu vysoké školy ekonomické. Opět se běhalo po schodech a stavitel využil zase i víceúrovňové budovy.

Závody to byly moc pěkné, počtem lidí by se daly přirovnat k našim závodům Podkrkonošské ligy, akorát tam se sešli lidé z více zemí světa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.