Velikonoční soustředění

Letošní Velikonoční prázdniny jsme strávili v okolí Adršpašsko-teplických skal. Bydleli jsme v ubytovně v Teplicích, kde jsme si sami vařili. Hned vedle ubytovny se dal hrát fotbálek na parkovišti a za potokem bylo fotbalové hřiště se škvárovým oválem, který jsme mohli plně využívat.

Vzhledem ke krásnému počasí jsme stihli několik mapových tréninků (okruhy, vrstevnicovky, paměťák, skorelauf…), absolvovali jsme odpolední výlet do skal a několik soutěží. První z nich bylo o-400. Ti mladší z nás si to vyzkoušeli poprvé v životě a všichni se moc snažili. Vyhrál Honza Rücker, který neudělal žádnou chybu. Po o-400 byl turnaj ve fotbale stará garda(dorostenci) vs. malý špunti (žáci). V sobotu odpoledne nás čekal velice náročný middle ve skalách. Jednalo se o mistrovstí Studence a soutěžilo se o zlatý pohár. Ten si odvezl domů opět Honza Rücker, který velmi náročnou trať zvládl za 32min. Některým trať dlouhá 2,2km trvala déle jak hodinu.

Jeden večer jsme také měli mapovou teorii pod vedením Ládi, kde jsme podrobně rozebírali vrstevnicové mapy a učili se v nich lépe číst.

V neděli před obědem se starší z nás rozhodli udělat na ovále sranda závod štafet. Ten vyhráli Vítek Štefan a Eliška Hamáčková. Odpoledne jsme vyrazili na pěší výlet na Ostaš a do Kočičích skal.

Velká část orienťáků odjela domů v neděli večer, ale někteří (16+) zůstali do pondělí. V pondělí nás čekali tři zajímavé soutěže. První z nich měly být sprintové štafety dvojic. Jenže délky tratí odpovídaly spíše zkrácené městské klasice. Každý běžel dva úseky. Kluci naběhali přes 7km po Teplicích. Zvítězili s velkým náskokem Majda Hrnčířová a Ondra Paleček. Následovala soutěž v odhadu vzdálenosti, kterou vyhrál taktéž Ondra Paleček. Poslední (hodně prestižní) soutěžní disciplínou byl Velikonoční píchač (co nejrychleji a ve správném pořadí orazit všechny kontroly umístěné blízko sebe). Zvítězil Honza Rücker, který všechny kontroly, které byly ve svahu, na louce ale třeba i v okně, orazil za 33 vteřin. Vyhrál tak pomelo a prestižní titul STH Velikonoční píchač 2019.

Jelikož se jednalo o Velikonoční pondělí, nesměly chybět pomlázky, které si kluci upletli. Holky skoro s modřinami na zadku připravily palačinky k snídani.

Soustředění bylo nejen díky počasí moc fajn. Vyzkoušeli jsme si spousty aktivit a potrénovali v dost náročném terénu.