Za humny v Polsku

Na začátku srpna 2018 pořádal orientační klub MKS Paulinum Jelenia Góra ze severní strany Krkonoš tradiční závody Grand Prix Polonia. Vzhledem k letním teplotám a suchu, které panovalo v nižších polohách, bylo závodění v horách příjemným zpestřením.

V pátek se běžela klasika. Hlavní kategorie měly trať v prostoru od hlavní silnice směrem na východ k vrcholu Szrenica. Dlouhé pustupy, málo cest, les s borůvčím nebo řidší les s trávou ve vyšších polohách. V údolí říčky Kamienna, pak i nějaké bažiny. V meliorační rýze se mi podařilo zapadnout po kolena do rašeliniště. Dětské tratě byly jen v prostoru tratí pro běžecké lyžování, tedy od hlavní silnice na západ.

V sobotu se běželo v prostoru na západ od hlavní silnice. Buď v horském lese a hustnících na plošině směrem k Jizerským horám nebo v údolí říčky Kamiena, kde je asi nejzajímavější prostor imitující skandinávský, ledovcem modelovaný terén (kupičky, údolíčka, balvany).

Nedělní finále se běželo až dole v údolí pod Krkonošemi u města Piechowice. Tady už bylo sucho a horko, jako všude v tohle létě a kopcovité tratě řádně prověřily závodníky v handicapovém startu poslední etapy.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.