SK Jilemnice – SK Studenec/Horní Branná 2:2 (2:0)

branky: 1x Míra Greguš, 1x Vojta Kodym

V dalším kole krajského přeboru U15 nás čekalo derby se sousední Jilemnicí. Výborně připravené hřiště a krásné počasí, prostě fotbalová paráda.

Do zápasu jsme nastoupili s naší klasickou taktikou a hře založené na principech rozvoje mládeže v našem klubu. Hráli jsme kombinační fotbal založený na postupném útoku od gólmana. Nebáli se obcházet 1v1 s přechodem do poslední třetiny hřiště pomocí průnikových přihrávek. Vytvořily jsme si několik jasných gólových příležitostí, bohužel v jejich řešení jsme opět nebyli úspěšní. Jilemnice byla možná opticky více na naší polovině, ovšem fotbal jsme hráli my. Naše výborná obrana soupeře prakticky k žádné šanci nepustila, bohužel naším strašákem jsou rohové kopy. A právě ze dvou rohových kopů se Jilemnice ujala vedení 2:0, což byl i poločasový výsledek. Ve 30. minutě jsme bohužel museli ještě střídat pro zranění „zaďáku“ Kodyho, což je pro tým vždy velké oslabení.

Do druhého poločasu jsme tak chtěli vymyslet nějakou změnu a pokusit se derby otočit. Rozhodli jsme se posunout Míru Greguše do útoku, hru maximálně zjednodušit a využít Mírovi rychlosti a bojovnosti. Což se vyplnilo již na začátku poločasu, kdy se mu podařilo snížit. Jilemnici jsme dostávali pod tlak a vytvořili si další jasné gólové příležitosti. Vyrovnat se nám podařilo až v 75. minutě díky gólu Koďase, kterého na posledních 10 minut zázračně uzdravil Pavel Ježek. Tímto stylem hry jsme sice vyrovnali, ale bylo to tak trochu proti naší klubové filozofii a na úkor kvality hry. Chtěl bych vyzdvihnout hru naší obranné trojice, práce s prostorem, komunikace, zajišťování, konstruktivní rozehra.

Bod na konec bereme, i když si myslím, že jsme měli určitě na víc. Mrzet nás může snad šest neproměněnných šancí (asi klukům a Klárce zakážu chodit na „A“čko, nemusí vše kopírovat).

Příští týden nás čeká na domácím hřišti lídr přeboru FA Jablonec n.N./Železný Brod. Čas zápasu bude tentokrát prohozený s mladšími žáky.

Velké poděkování patří našim věrným fanouškům za podporu.

Autor: Aleš Jodas