Několik slov k přáteláku s Kalnou

Musím říct, že první třetinu utkání hraném na 3×25 minut jsem si s Huřťou docela užíval. Kluci a Erin se snažili hrát to, co chceme, předváděli úplný opak hry soupeře. Já chápu, že každý gól v síti je pro každého hráče radost, ale než dávat góly tím stylem, že dopředu vysunu dva hráče, na které zezadu nakopávám míče bez jakékoliv mezihry a zbytek hry je prakticky jen destrukce a přerušování hry soupeře, to mnohem raději uvidíme Erin nebo kohokoliv dalšího, jak opět pošle kličkou hráče soupeře na hlavu. Byť třeba místo třetí čtvrté kličky by to někdy chtělo zvednout hlavu a přihrát či vystřelit. Ovšem už i na to hráči přicházejí, byť to není primárním rozvojovým cílem naší kategorie, ale časem k tomu dojdou všichni ostatní.

Nicméně nepřísluší nám komentovat styl soupeřů a jejich taktiku.

U nás jsme zapojili všechny příchozí a to byl od druhé třetiny oříšek, který mi trochu zkazil dojem. Střídat čtrnáct hráčů v poli při stylu 5+1, kdy více než polovina hráčů stále chce do útoku je opravdu složité a bohužel se ukázalo, že příště bude muset být nominace. S tím nám velice pomůže i rozdělení na dva týmy. Střídat posty sice je žádoucí, ale ne každé druhé střídání na žádost hráče, protože tím se nám hra trochu začala sypat a opět začaly vznikat klubka hráčů a na střídačce se na chvíli objevila negativní atmosféra. My nechceme být trenéry – diktátory, určitě mnoho z nás má z dětství ze sportu s takovými trenéry své negativní zážitky. Proto jsme si k tomu s hráči po zápase něco řekli a protože my máme hráče inteligentní, jistě to pochopí.

Zpět k předváděné hře – myslím, že každý příchozí viděl, na čem pracujeme a jakou hru chceme praktikovat a naopak i mohl shlédnout, jak i hrát a vést hráče nechceme. Co se vám líbí víc si můžete zhodnotit každý sám, každopádně před začátkem sezóny se s vámi ještě sejdeme a vše spolu probereme ohledně naší vize.

Jestli byl výsledek 10:10, 11:10 nebo 12:9 či 9:12 opět skutečně netuším. Bylo to fajn odpoledne, které ukázalo na čem pracovat a já jsem rád, že máme širokou základnu.

Jak už jsem říkal po fotbale, v neděli má být krásné počasí, domácí utkání v 16:30 hraje náš “A” tým, kluci a Erin si mohou přijít zahrát fotbal na tréninkový plac, tatínkové mohou přijít na “pivo a párek”, maminky na cokoliv dalšího ze sortimentu stánku (třeba také na to pivo 😀) a všichni fanděním podpořit domácí a my se na dalším tréninku (nebo možná i prvnímu “mistráku” Studenec A – Studenec “B” uvidíme asi v úterý. Více info pravděpodobně v neděli.

Autor: Vladimír Lukeš