SK Jívan Běla – SK Studenec 6:2

Ahoj přátelé a fanoušci. Přináším Vám report z derby SK Jívan Bělá vs SK Studenec. Do malebné obce zavítalo dost našich a my jsme chtěli udělat radost třemi body, které z Bělé jen tak někdo nepřiveze. Trochu nás překvapila výška trávníku, který ač byl před zápasem kropen, by zasloužil posekat… Tak ale „jdeme na ně!“

První poločas se hrál fotbal. Druhý a třetí tým si to dali naférovku. Pohledné akce, spousta kombinací, pro oko diváka velmi atraktivní zápas. My jsme vždy dotahovali skóre, kdy jsme dostávali branky ze standardních situací. Vždy jsme ale dokázali odpovědět dvěma góly bratrů Jandurů. Poločas tedy nakonec přijatelných 2:2.

Druhý poločas byl z naší strany velice solidní a rád bych naše kluky-odchovance-dvě generace-srdcaře fotbalu a zdarma reprezentující barvy SK STUDENEC moc pochválil!!! Nechci psát žádný kňů kňů o průběhu druhé čtyřicetipětiminutovky… Napíšu to slovy fiktivního fanouška, který byl dlouho herně i trenérsky spjatý s naším klubem… „Branka na 3:2 po nefaulu dva metry před PÚ velmi netradiční. Brankář na penaltě, pokouší se stavět zeď, dohady o faulu a rozehra bez píšťalky a gól. To jsem neviděl ani v LM. Možná by se po neproměnění šance sudí ke kopu vrátil (spekulace).“ Možná jsme mladý a blbý, nepostavíme se před balón, zbytečně diskutujeme – kdo ví….. Dál jsme se do ničeho nedostávali, ofsajdů jsme měli jak za pět zápasů. Jsme možná až moc tvrdí, protože nám strašně přibývá útočných faulů. Prostě už nebylo hlavně dost mentálních sil se zápasem něco udělat…. Prohra 6:2 není ostudou, máme hlavy nahoře, čisté svědomí a pokoru.

Jedeme dál, soupeři gratulujeme k vítězství a otevřené bráně do Krajského přeboru! Nás teď doma čeká zkušený tým z Pěnčína. Snad se rozhodne na hrací ploše.