SK Studenec/H.Branná – Dolnobousovský SK 8:1 (1:0)

branky: Luky Marynka 2x, Franta Ruml 2x, Kuba Šulc 2x, Kuba Lejdar 1x, Vašek Pochop 1x

Ke třetímu zápasu zimního turnaje jsme v Turnově nastoupili proti týmu z Dolního Bousova. Chtěli jsme navázat na zlepšený výkon s Turnovem. Cíle a úkoly jsme si stanovili v duchu našich principů. Odvážná kombinační hra s důrazem na rozehru od gólmana, být dominantní na balónu, pracovat s prostorem a těžištěm hry. S hráči jsme se dohodli, že si věří a chtějí hrát pouze na tři obránce. Do branky se po zranění vrátil Oliver, uzdravil se Vašek a z hor se vrátil opálený Lejdy. Zápas pro nás začal trochu „strašidelně“, když po střetu se soupeřem zůstal na trávníku ležet Lejdy. Poranění kolene naštěstí nebylo vážné a do zápasu se nakonec ještě vrátil. Soupeř byl o něco méně fyzicky vyspělejší, tím ovšem nechci shazovat výkon Klárky a kluků. Tento zápas se mi hodnotí velmi dobře. S čistým svědomím mohu říci, že to byl nejlepší zápas co jsme kdy odehráli. Od prvních minut jsme soupeře jasně přehrávali, hráli krásný kombinační fotbal se spoustou šancí. Dařilo se nám dokonce měnit i rytmus hry z postupných útoků do rychlých protiútoků s krásnými průnikovými přihrávkami od Kodyho a Šulcika. Obranná trojice se výborně doplňovala a vše jistil v brance s velkým přehledem chytající Oliver. To že jsme vyhráli je super, mě osobně ovšem daleko více těší jakým způsobem. Nebyla to hra na náhodu a nějaké přetlačování. V naší hře se objevovalo vše, o čem si povídáme o trénincích a před zápasem. Jediné v čem si myslím, že jsme možná trošku pokulhávali, byla komunikace. Je nám víc než jasné, že přijdou silnější soupeři a s nimi i prohry. My se fotbal učíme a jdeme po malých krůčcích a s radostí ze hry do dalších zápasů.

Tentokrát nebudu vyzdvihovat žádného našeho hráče, všichni podali výborný výkon na hranici svých možností. Musím se přiznat, že jako trenér jsem cítil hrdost za tento tým.

Pochválit bych ovšem chtěl Pana rozhodčího. S hráči obou týmů výborně komunikoval, vysvětloval svá rozhodnutí a zápasem je doslova provedl. Takto si představuji rozhodčího pro mládež. K dokonalosti už jen chybělo, kdyby měl na lajně 15 letého kolegu, kterému by předával zkušenosti.