Zimní turnaj v Turnově SK Studenec – FK Turnov 6:1 (1:0)

branky: 1x vlastní, 2x Jakub Šulc, 2x František Ruml, 1x Lukáš Marynka
Ve druhém kole turnaje nás čekal domácí tým FK Turnov.
Ráno před zápasem jsme se dozvěděli, že se zranil i náš druhý gólman Jára Bulušek. K němu přibyli ještě nemocní Vašek a Haky. Lejdy vytáčel obloučky na svazích rakouských Alp, Tonda maká na své postavě v lázních.
Na pomoc jsme pozvali kluky z mladších žáků Vojtu Morávka a do branky se nebojácně postavil Luky Hujer. Oba kluky musím pochválit za perfektní výkon a rozhodně se výkonnostně neztratili. Luky sice v brance vypadal, že je mu asi o dvě čísla větší. Výkon však podal výborný, ničeho se nebál a ten klid při rozehře nohou byl neuvěřitelný.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně, byli jsme více na balónu a vytvořili si několik šancí. V jejich zakončení jsme bohužel nebyli přesní. Postupem času Turnov hru vyrovnal, ale naše obraná řada se výborně doplňovala a do větších akcí soupeře neopouštěla.
Do vedení jsme se dostali po Šulcikově dobře zahraném rohu na přední tyč, který nešťastně prodloužil do vlastní sítě domácí hráč.
Do druhého poločasu jsme se rozhodli udělat změnu, stáhnout obranu pouze na tři obránce a být ještě silnější směrem dopředu. Turnov jsme začali jasně přehrávat a zaslouženě navyšovali skóre zápasu. Některé akce byly opravdu nádherné. Hráli jsme velmi pěkný kombinační fotbal. Obranná trojice výborně spolupracovala a finální přihrávky a průnikovky od Koďase a Šulcika byly smrtící.
Další vývoj zápasu pak ovlivnilo nucené střídání Šulcika (ze zdravotních důvodů). Jeho myšlenky a klid na míči nám chyběly. Kluci a Klárka museli zbytek zápasu odehrát bez střídání a ke konci zápasu už nám docházely síly.
Všichni zaslouží pochvalu za povedený zápas. Vyzdvihnout bych tentokrát chtěl Kodyho, který je prostě neskutečný „rváč“ a jeho vítězná povaha ho neustále žene kupředu. Velmi dobrý zápas odehrál v útoku Franc a musím pochválit Klárku.
Speciální poděkování pak patří naší historicky první fanynce na venkovním zápase Sabče.
Jen mě napadá, jak je to vlastně s tou Kodyho vítěznou povahou nebo chtěl jen zamachrovat.